Bucovia Bukowa zaczęła zmagania w okręgówce

KAR
Bucovia w niedzielę przez meczem z GKS Rudki otrzymała puchar za mistrzostwo pierwszej grupy klasy A z rąk członka zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Janusza Ślewy (pierwszy z prawej) Hubert Gajos
Drużyna z powiatu włoszczowskiego na inaugurację przegrała z GKS Rudki. Przed zespołem wyjazdowy mecz z faworytem ligi Granatem Skarżysko-Kamienna

W niedzielę zainaugurowany został nowy sezon w klasie okręgowej, w której udział bierze Bucovia Bukowa. Drużyna z powiatu włoszczowskiego powróciła do zmagań w tej lidze po jedenastu latach.

Przed rozpoczęciem inauguracyjnego spotkania na ręce prezesa Bucovii Tomasza Tatara członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Ślewa wręczył puchar za mistrzostwa pierwszej grupy klasy A, dzięki któremu zespół awansował do okręgówki.

W pierwszym spotkaniu na tym poziomie rozgrywek ekipa z Bukowej podejmowała GKS Rudki. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie padły trzy bramki. W 60 minucie gości na prowadzenie wyprowadził Bartosz Wiecha. W 73 minucie golem z rzutu karnego wyrównał Łukasz Bąk. Niestety Bucovia nie cieszyła się długo z remisu. W 75 minucie bramkę dla GKS zdobył Jakub Zakrzewski, ponownie wyprowadzając na prowadzenie ekipę z Rudek. Mimo prób podejmowanych przez gospodarzy doprowadzenia do wyrównania, nie udało się. GKS wygrał w Bukowej 2:1.

W pierwszym spotkaniu zabrakło grającego trenera Michała Jamrozika, który wesprze swój zespół podczas meczu drugiej kolejki. W sobotę, o godzinie 17, Bucovia zagra na wyjeździe z uznawanym za jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego i awansu do czwartej ligi Granatem Skarżysko-Kamienna.

Skarżyska ekipa w pierwszej kolejce wygrała na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek Świtem Ćmielów 2:1.
- Granat to faworyt rozgrywek. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Z tego, co słyszałem w pierwszym spotkaniu zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Liczę na to, że zdobędziemy punkty w Skarżysku-Kamiennej - powiedział Michał Jamrozik, grający szkoleniowiec Bucovii Bukowa.

Pride of Poland. "Polacy wyhodowali najlepsze konie arabskie na świecie"

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)