MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa nowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Bejscach coraz bliżej końca. Jakie roboty są prowadzone teraz? Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Krzysztof Wieczorek
Krzysztof Wieczorek
Od lewej: starosta kazimierski Jan Nowak; wójt gminy Bejsce Edward Krupa oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bejscach Piotr Mucha spotkali się na budowie nowego domu pomocy społecznej w Bejscach
Od lewej: starosta kazimierski Jan Nowak; wójt gminy Bejsce Edward Krupa oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bejscach Piotr Mucha spotkali się na budowie nowego domu pomocy społecznej w Bejscach Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej
Starosta kazimierski Jan Nowak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bejscach Piotr Mucha oraz wójt gminy Bejsce Edward Krupa spotkali się na budowie nowego domu pomocy społecznej w Bejscach.

Jak postępują pracę na budowie nowego Domu Pomocy Społecznej w Bejscach?

Celem spotkania była kontrola postępów w pracach budowlanych. Przedstawiciele władz lokalnych mieli okazję zobaczyć zaawansowany stan prac.
Elewacja budynku jest już w trakcie realizacji, a w łazienkach kładzione są płytki. Wszystkie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, co świadczy o dobrej organizacji i zaangażowaniu wykonawców.
Spotkanie zakończyło się optymistycznymi prognozami co do dalszego postępu budowy, z nadzieją na szybkie ukończenie projektu i oddanie nowego domu pomocy społecznej do użytku mieszkańców.

Nowy Dom Pomocy Społecznej w Bejscach - jaki będzie?

Nowy obiekt będzie nowoczesny, funkcjonalny oraz w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, spełniający najwyższe europejskie standardy. Budynek znacznie przyczyni się do poprawy komfortu życia jego mieszkańców.
Przypomnijmy, ze na początku kwietnia 2023 roku na plac budowy wjechał ciężki sprzęt budowlany i rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne.
W nowym, parterowym budynku znajdzie się 14 modułów mieszkalnych - każdy moduł obejmuje pokój dwuosobowy i łazienkę. 7 modułów przystosowano dla osób niepełnosprawnych ruchowo - z każdego pokoju prowadzi wyjście na taras. Znalazło się również miejsce na pokój dziennego pobytu, pełniący jednocześnie funkcję jadalni, w pomieszczeniu tym mogą być również prowadzone zajęcia terapeutyczne dla osób dysfunkcyjnych intelektualnie. Na terenie obiektu znajdą się także gabinety: fizykoterapii, hydroterapii, masażu, terapii sensorycznej, lekarskie i zabiegowe. Ponadto, wokół obiektu przewidziano między innymi: zieleń rekreacyjną, ścieżki piesze i miejsca postojowe, w tym dla pojazdów osób niepełnosprawnych.
Na realizację tego zadania powiat kazimierski otrzymał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" w wysokości 3 miliony 400 tysięcy złotych. Nieco ponad 600 tysięcy złotych dołoży samorząd powiatowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie