MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budynek ZPO nr 1 zamienił się w wielki i nieprzebyty bór (zdjęcia)

Marcin Jarosz
W sztuce prezentowanej przez najmłodszych najwięcej radości wywołało pojawienie się wiosny.
W sztuce prezentowanej przez najmłodszych najwięcej radości wywołało pojawienie się wiosny. M. Jarosz
Zespół Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie współorganizował Festiwal Kultury Łowieckiej. W Staszowskim Ośrodku Kultury słychać jeszcze odgłosy lasu.

Festiwal przepustką do nagród?

Festiwal przepustką do nagród?

Impreza zorganizowana w Staszowskim Ośrodku Kultury jest częścią programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej Ożywić Pola w którym staszowska jedynka uczestniczy wśród 150 innych placówek szkolnych z całego kraju. Każda inicjatywa jest punktowana, dlatego najlepsi mogą liczyć na nagrody. W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie wygrali ogólnopolską edycję programu zdobywając 6 tysięcy złotych. w tym roku do wygrania jest 10 tysięcy.

A wszystko za sprawą uczniów Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą kół łowieckich "Bór" i "Knieja".

MYŚLIWI I AKTORZY W JEDNEJ SKÓRZE

Uczniowie jedynki wspólnie z zaprzyjaźnionymi leśnikami i myśliwymi przygotowali widowisko poświęcone kulturze łowieckiej. Jest to jeden z elementów prezentacji ich umiejętności, wiedzy i świadomości ekologicznej.

Już po wejściu do budynku Staszowskiego Ośrodka Kultury dało się odczuć bliskość przyrody. Festiwal rozpoczął się od przywitania wykonanego przez zespól sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Po nim miało miejsce powitanie zaproszonych gości oraz oficjalne rozpoczęcie imprezy.

W Staszowie pojawili się między innymi Mirosław Głogowski główny koordynator ogólnopolskiej akcji Ożywić Pola, przedstawiciele miesięcznika "Łowiec Polski" oraz Ministerstwa Ochrony Środowiska. Ponadto przedstawiciele władz powiatu i gminy. Wśród gości nie zabrakło również zaprzyjaźnionych leśników, Adama Lubery nadleśniczego Nadleśnictwa Staszów a także łowczych Jana Czuba i Tadeusza Jabłońskiego. Wśród gości byli również przedstawiciele firm i instytucji regionu.

NA TROPIE WIOSNY

Kolejną częścią programu był pół godzinna prezentacja multimedialna poświęcona kulturze łowieckiej w Polsce, a przygotowana przez Mirosława Głogowskiego. Tuz po nim na scenę wkroczyli mali szkolni aktorzy. Kilkunastu pierwszaków wykonało małą sztukę pod tytułem "Odgłosy Natury" dostarczając wielu wrażeń zebranej publiczności. Przy okazji wszyscy na własne oczy przekonali się, że wiosna jest tuż, tuż.

Dzieci w bardzo kolorowych i pomysłowych strojach prezentowały swoje umiejętności sceniczne w sposób jakiego nie powstydziłby się żaden szanujący aktor. Jednak przygoda z przyrodą nie ograniczała się tylko do sceny głównej, bo zarówno w sali klubowej jak i galerii "Piwnice" można było obejrzeć niesamowitą wystawę przyrodniczą. Większość eksponatów pochodziła ze zbiorów kół łowieckich "Bór z Rytwian i Knieja z Sichowa.

PO LEWEJ POROŻE, Z PRAWEJ GŁOWA DZIKA

Na ścianach wisiały imponujące poroża, lub zupełnie jak żywe łby dzików. Oprócz tego można było obejrzeć świetne fotografie autorstwa Grzegorza Skubery. Ściany sali klubowej wypełnione były pracami uczniów jedynki, prezentującymi tylko część działalności edukacyjno - ekologicznej.

Finałem festiwalu było wręczenie nagród dla najlepszych uczestników szkolnych konkursów, których tematyką był Rok Cietrzewia. Oprócz umiejętności plastycznych uczniowie mogli wykazać się znajomością ortografii i gramatyki pisząc dyktando o cietrzewiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie