Bundesliga. Wygrane rywali PGE Vive Kielce

PK
2016 rok, mecz Vive  Tauron Kielce - SG Flensburg-Handewitt o awans do Final Four Ligi Mistrzów.
2016 rok, mecz Vive Tauron Kielce - SG Flensburg-Handewitt o awans do Final Four Ligi Mistrzów. Dawid Łukasik
Drużyny, które będą rywalizowały w grupie B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z PGE Vive Kielce, SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel, wygrały w czwartek mecze w niemieckiej Bundeslidze.

SG Flensburg-Handewitt – HC Erlangen 29:21 (14:12)
F-H: Andersson (11 obron), Lind – Glandorf 12/15, Lauge 6/11 (4/5), Wanne 4/4, Mogensen 3/6, Toft Hansen 2/2, Jeppsson 1/3, Svan 1/4, Zachariassen, Kruger, Karlsson, Steinhauser, Rod, Heinl, Mahe.

Flensburg wyraźnie dominował w tym spotkaniu, ostatni remis (9:9) notowano w 19 minucie. Świetną skutecznością popisał się prawy rozgrywający gospodarzy, Holger Glandorf, który zdobył aż 12 bramek.

THW Kiel – DhfK Lipsk 29:26 (15:14)
THW: Landin (18 obron) – Weinhold 7/8, Zarabec 6/7, Nilsson 4/6, Wiencek 3/3, Dahmke 3/5, Ekberg 3/5 (3/4), Toft Hansen 1/1, Dissinger 1/2, Bylik 0/2, Vujin, Rahmel, Firnhaber, Frend, Zeitz.

Kilończycy wygrali, ale do przełamania impasu ich formy chyba jest daleko. Spotkanie bardzo długo było wyrównane, prowadzenie kilka razy się zmieniało, jeszcze w 41 minucie „Zebry” przegrywały 19:21, a w 46 minucie był remis 22:22. Zadecydowała dobra forma bramkarza, Niclasa Landina (41 procent udanych interwencji) oraz bramki Steffena Weinholda i Mihy Zarabeca w końcówce.

THW będzie pierwszym rywalem PGE Vive, który zagra w tym sezonie w Kielcach. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 września, o godzinie 18.30.

W czwartek grała także drużyna Piotra Grabarczyka, byłego zawodnika klubu z Kielc, TuS-N Luebbecke, przegrywając u siebie z HSG Wetzlar 17:23 (9:11). Grabarczyk zapisał się w protokole jedną asystą.