Buntić najlepszym strzelcem, dobry mecz Wolffa

PK
Andreas Wolff po podpisaniu kontraktu z PGE VIVE Kielce
Andreas Wolff po podpisaniu kontraktu z PGE VIVE Kielce Dorota Kułaga
Dziesięciu byłych, obecnych, ale będących na wypożyczeniach lub przyszłych piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce zagrało w weekendowych meczach Ligi Mistrzów.

W meczu grupy A, FC Barcelona Lassa pokonała HBC Nantes 31:25, przegrywając do przerwy 13:16. We francuskim zespole zagrał kołowy Nicolas Tournat (kontrakt w Kielcach od 2020), który oddał 4 rzuty i wszystkie były skuteczne.

W innym meczu tej grupy, na boisku spotkało się trzech byłych zawodników klubu z Kielc - Denis Buntić i Marin Sego w MOL-Pick Szeged i Ivan Cupić w Vardarze Skopje. Buntić był najskuteczniejszym graczem wicemistrza Węgier (5/9), Cupić miał skuteczność 3/7. 7 bramek dla gości (na 12 rzutów) zdobył Luka Cindrić (umowa z PGE VIVE od 2018), a mecz zakończył się remisem 26:26 (14:13).

W grupie B Paris Saint Germain HB pokonał Celje Pivovarną Lasko 32:27 (18:14), a w zespole gości zagrało dwóch zawodników wypożyczonych z PGE VIVE - Daniel Dujszebajew miał skuteczność 3/7, a Branko Vujović 0/1.

Andreas Wolff był jednym z najlepszych zawodników THW Kiel w przegranym 24:26 (15:12) meczu w Veszprem. Bramkarz, który ma trafić do Kielc w 2019 roku, broniąc między 1 a 40 minutą, miał 11 obron.

W grupie C Skjern Handbold wygrało z Abanca Ademar Leon 33:25 (18:15). W hiszpańskim zespole zagrał bramkarz Władymir Cupara, który za kilka miesięcy trafi do Kielc, ale wypadł przeciętnie.

Dość nieoczekiwanie punkt na własnym boisku stracił w grupie D Motor Zaporoże, remisując u siebie z Metalurgiem Skopje 28:28 (12:18). Wypożyczony z Kielc Paweł Paczkowski zdobył dla Motoru 3 bramki, przy 50-procentowej skuteczności.