Buszczanie pierwsi w finale wojewódzkim w minipiłce siatkowej. Jadą na ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Adam Ligiecki [email protected]
Drużyna buskiej "jedynki" - na zdjęciu z trenerem Mariuszem Pankiem - została mistrzem województwa. ARCHIWUM PRYWATNE
Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju już po raz drugi w tym roku szkolnym udowodnili, że w siatkówkę grają najlepiej.

Jesienią zajęli pierwsze miejsce w II Festiwalu Mini Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, a teraz zdobyli złote medale w finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I zrobili to w wielkim stylu!

Trafili na faworyta

Turniej finałowy Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych rozegrano w minionym tygodniu w Skarżysku-Kamiennej. Startowało sześć drużyn: z Kielc, Dobromierza, Wzdołu Rządowego, Niekłania, Skarżyska i nasza "jedynka".

Buszczanie trafili do silnej grupy - ze Szkołą Podstawową numer 28 w Kielcach. - To był faworyt turnieju. Uczniowie tej szkoły są w większości zawodnikami klubu siatkarskiego DMKS Plas Kielce, odnoszącego znaczące sukcesy w imprezach krajowych - mówi trener "jedynki" Mariusz Panek.

Tie-break na wagę złota!

Na parkiecie okazało się jednak, że... nie taki diabeł straszny. Na inaugurację nasi pokonali faworyta po pięknej grze 2:0! Potem wygrywali kolejne mecze - bez straty seta. By w wielkim finale trafić znowu na "28".

Stawka spotkania sparaliżowała nieco naszych nastolatków, gdyż przegrali pierwszego seta z kielczanami. Na szczęście drugi okazał się zwycięski, zaś o tytule mistrza województwa zadecydował tie-break.

Walka rozgorzała na całego, a emocje - i na boisku, i na trybunach - sięgały zenitu. Szala zwycięstwa przechylała się na jedną i na drugą stronę. W końcowce buszczanie potrafili opanować i nerwy, i wygrali "na styk" - 15:13! A potem euforia, łzy radości i szalony "taniec szczęścia" na parkiecie.

Jadą na igrzyska

Zwycięską drużynę "jedynki" tworzą: Adrian Bucki, Dominik Dębski, Piotr Kozieł, Maciej Kozieł, Jakub Dąbrowski, Piotr Kałwa, Adam Pałys, Wiktor Ryczek, Łukasz Gręda, Bartosz Straub, Kacper Zapart.

Buszczanie otrzymali złote medale i okazały puchar. Będą też reprezentować województwo w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ten turniej zostanie rozegrany w Głuchołazach, w dniach 28-31 maja.

Zagrają o medal

- Klucz do sukcesu? Nie tylko talent, ale także systematyczność, zaangażowanie chłopaków - podkreśla Mariusz Panek.

W Głuchołazach wystąpi 16 najlepszych drużyn minipiłki siatkowej z całej Polski. Będzie mocna konkurencja, lecz buszczanie jadą w bojowych nastrojach. - Zagramy o medal! - zapowiadają.