Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Była wicemarszałek sejmu z Kielc wydała książkę "Zapiski z pamięci"

Iwona ROJEK
Elżbieta Gacek, prawnik i wicemarszałek sejmu napisała bardzo osobistą książkę, w której zawarła dobre i złe przeżycia.
Elżbieta Gacek, prawnik i wicemarszałek sejmu napisała bardzo osobistą książkę, w której zawarła dobre i złe przeżycia. Iwona Rojek
- W mojej książce "Zapiski z pamięci" nie ukryłam niczego, pisałam o miłościach, chorobie i rozczarowaniu - mówiła sędzia Elżbieta Gacek, w czasie promocji, jaka odbyła się kilka dni temu w kieleckim Klubie Prawnika "Hipoteka". Sala była wypełniona po brzegi.

Autorka szczerze zdradziła, że pomimo tego, że musiała nagle odejść z ukochanego zawodu, z powodu zachorowania na raka, to sędzią pozostaje się do końca życia. - Tym bardziej, że praca zawodowa była dla mnie bardzo ważna i wykonywałam ją najlepiej jak umiałam - mówiła do zebranych. - Rodzina i sąd, to były najistotniejsze sprawy w moim życiu. Diagnoza, że mam raka piersi była szokiem, ale wtedy pomogli mi bardzo serdeczni przyjaciele z Ludowego Towarzystwa Naukowo Kulturalnego Świętokrzyskiego Klubu "Amazonek" i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Zbigniew Trzaskowski, wykładowca na kierunku filologia polska, który napisał przedmowę do książki ocenił, że jest ona bardzo intymna. - Ela niczego nie ukrywa, pisze, że człowiek po przejściu poważnej choroby nigdy już nie jest taki sam jak przed nią - podkreślał. - Wtedy uważniej patrzy się na ludzi i docenia się każdy dzień. I nic nie usprawiedliwia kolejnego zaniechania w sferze powszedniego dnia.

Teresa Górzyńska z Uniwersytetu III Wieku powiedziała w swoim wystąpieniu, że ta książka dlatego jest tak cenna, że porusza największe życiowe dylematy. - Dobra szkoła w Chrustach, którą Elżbieta Gacek ukończyła, w czasach kiedy nauczyciele byli autorytetami, studia prawnicze w Krakowie, miłość ze strony najbliższych, jaką otrzymała, zaowocowało tym, że reprezentowała najwyższe standardy postępowania w pracy i życiu - wyliczała.

Językoznawca Janusz Wróblewski dodał, że czytając o losach innych ludzi czerpiemy z nich dla siebie. - Książka "Zapiski z pamięci" skłania do przemyśleń, bo pani sędzia nie bojąc się krytyki opowiada w niej o najgłębszych uczuciach. Autorka, wolontariuszka i działaczka społeczna zdradziła, że napisanie książki biograficznej to był pewien przymus uporządkowania siebie. Interesująco przekazała w niej swoje nietuzinkowe życie, a wielką karierę którą zrobiła podsumowała słowami: poszłam w życiu za daleko i zgubiłam święty spokój. - Jednak mój mąż Józef, również sędzia, który sprawdził się przez 51 lat, ukochani synowie, synowe, wnuki pomogli mi pokonać chorobę i dają mi ogromną radość swoim istnieniem - mówiła uśmiechnięta.

Promocji, którą prowadziła Karolina Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie towarzyszył niezwykły występ Jerzego Pikora i kapeli braci Korbanów. Grali modlitwę Bułata Okudżawy, piosenki francuskie i włoskie specjalnie dobrane do klimatu wieczoru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie