Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cały świat na jednej scenie w Staszowie

/MJR/
Podczas tegorocznej edycji "Przedszkoliady” na scenie wystąpiły zespoły z 16 placówek na terenie powiatu staszowskiego. Na zdjęciu zespół taneczny z Przedszkola numer 8 w Staszowie.
Podczas tegorocznej edycji "Przedszkoliady” na scenie wystąpiły zespoły z 16 placówek na terenie powiatu staszowskiego. Na zdjęciu zespół taneczny z Przedszkola numer 8 w Staszowie. Marcin Jarosz
Osiemnaście zespołów wystąpiło w tegoroczne edycji przeglądu "Przedszkoliada", który odbył się w Staszowie. Najmłodsi artyści pokazali, że trema jest im zupełnie obca.

Przedszkoliada, to druga po Festiwalu Kultury Szkół impreza, której zadaniem jest zaprezentowanie dorobku kulturowego i artystycznego dzieci i młodzieży z terenu powiatu staszowskiego.

W tym roku przez cały tydzień można było oglądać roześmiane buzie naszych milusińskich, którzy pokazali, że potrafią się nie tylko fantastycznie bawić, ale również przekazać proste i zupełne poważne prawdy, które dotyczą każdego z nas. Młodzi artyści pokazali, że sceny się nie boją, a w razie czego zawsze pozostaje mała improwizacja. Pierwszym scenicznym poczynaniom przyglądali się z zapartym tchem rodzice i dziadkowie.

Tegoroczną edycję tej imprezy podzielono na kilka koncertów. Dzięki temu przez niemal cały tydzień można było obejrzeć w akcji najmłodszych artystów. Na deskach staszowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się zespoły z szesnastu przedszkoli. Oprócz staszowskich placówek, swoje umiejętności pokazały zespoły z Połańca, Sichowa Dużego, Bogorii, Jurkowic, Kurozwęk, Oleśnicy, Wilkowej, Czajkowa, Mostek, Smerdyny, Koniemłotów i Szydłowa.

Na scenie działo się wiele, bo publiczność mogła obejrzeć nie tylko barwne teatralne przedstawienia, ale również podziwiać zespoły taneczne, które pokazały nie tylko polskie tańce ludowe, czy nowoczesne układy choreograficzne. Zespół "Motylki" z Oleśnicy podczas środowego koncert przedstawił publiczności między innymi rosyjskiego "Kazaczoka", a przedszkolaki z Bogorii podczas piątkowego koncertu znakomicie zatańczyły francuskiego "Menueta".

Wśród historyjek z morałem, królowały oczywiście bajki. "Supełki" z Wilkowej prezentowały utwory Jana Brzechwy, "Leśne Ludki" z Połańca opowiedziały Calineczkę, natomiast Zaczarowane Źródełko z Czajkowa przedstawiło historię "O smoku wawelskim".

Tradycją tej imprezy jest to, że podczas koncertów jest nie tylko muzyka i taniec, ale są przede wszystkim emocje i magia barw. Każdego dnia maszerujące w kolorowych strojach przedszkolaki wyróżniały się bardzo na tle innych przechodniów. O odpowiedni strój zadbali przede wszystkim wychowawcy oddziałów oraz rodzice dzieci. To dzięki nim mali artyści stali się gwiazdami. Każdy kolejny koncert niósł ze sobą nowe artystyczne doznania. Mimo, że w programie imprezy występowało wiele zespołów muzycznych i tanecznych, to każda z prezentacji była nie do skopiowania. Każdy koncert kończyły gromkie i długie oklaski, oraz odrobina słodkości. Organizatorem imprezy był Staszowski Ośrodek Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie