Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Chodzi o fundusze unijne

BB
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek, 16 czerwca, wkroczyli Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Sprawdzają, jak wydano pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Kontrola jest przeprowadzana we wszystkich 16 urzędach marszałkowskich w Polsce.

Zobacz także: M. Kamiński: Były szef CBA będzie musiał się bronić w prokuraturze

(Dostawca: x-news)

Funkcjonariusze wkroczyli do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach w czwartek po godzinie 10.
- Nie nazywałbym tego jednak wkroczeniem. Po prostu tego dnia rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Jest ona przeprowadzana nie tylko u nas, ale we wszystkich urzędach marszałkowskich na terenie kraju – mówi Bernard Antos, sekretarz województwa świętokrzyskiego.

Jak dodaje Bernard Antos, kontrola rozpoczęła się od Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 63. – Wcześniej jednak panowie z Centralnego Biura Antykorupcyjnego przyszli do mnie i razem porozmawialiśmy na temat tego, jak wyglądać będzie ta kontrola. Przede wszystkim będzie dotyczyć Regionalnego Programu Operacyjnego [a więc tego, jak wydatkowano pieniądze pozyskane w ramach tego programu z Unii Europejskiej – przyp. red.]. Funkcjonariusze nie będą prowadzić przeszukiwania, tylko prosić o potrzebne dokumenty. Wszystkie, o które poproszą, od nas otrzymają. Nie mamy nic do ukrycia – zaznacza Bernard Antos. – Kontrola jest zaplanowana na okres trzech miesięcy – dodaje.

Jak czytamy w komunikacie przysłanym do nas przez Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, „(…) 16 czerwca br. CBA rozpoczęło kontrole urzędów marszałkowskich na terenie całego kraju. (…) Kontrolą objęte są określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wsparcia finansowego udzielanego przez urzędy marszałkowskie w ramach wybranych programów operacyjnych na lata 2007-2013. Łączna suma środków zaangażowanych w 16 programów regionalnych w tych latach wyniosła 17,3 mld euro. Szczególnemu badaniu CBA będą podlegać programy, w których beneficjentami są same urzędy marszałkowskie. Konkretnie CBA chodzi o te wielkie pieniądze z programów unijnych, które urząd marszałkowski przyznawał sam sobie, sam je realizował i później sam rozliczał. Kontrole CBA obejmują m.in. przestrzeganie prawa zamówień publicznych, zasad konkurencyjności, dotrzymywanie harmonogramu realizacji projektu, weryfikację zmian w projekcie, poprawność dokonywania płatności (…) – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie