Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cementownia Lafarge Małogoszcz chroni pracowników i dołącza do akcji #niezwalniajmy. Firma publicznie deklaruje ochronę miejsc pracy

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Cementownia Lafarge Małogoszcz chroni pracowników i dołącza do akcji #niezwalniajmy.
Cementownia Lafarge Małogoszcz chroni pracowników i dołącza do akcji #niezwalniajmy. Lafarge Polska
Wszystkie zakłady grupy Lafarge w Polsce, w tym Cementownia Lafarge Małogoszcz, dołączyły do ogólnopolskiej akcji #niezwalniajmy. Co to oznacza? Firma publicznie deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby chronić miejsca pracy i swoich pracowników. Działania mają zapewnić ciągłość biznesową zakładów, a akcja ma za zadanie zmobilizować pracodawców do wspierania swoich pracowników nie tylko w czasie prosperity, ale również w czasach kryzysu z jakim obecnie borykają się firmy.

Lafarge w Polsce, do której należy Cementownia Lafarge Małogoszcz przyłączyła się do akcji #niezwalniajmy. Tym samym firma złożyła publiczną deklarację o dołożeniu wszelkich starań, by w jak największym stopniu chronić miejsca pracy w swojej organizacji, szukając innych rozwiązań i oszczędności do zapewnienia ciągłości biznesowej.

#niezwalniajmy! Lafarge deklaruje utrzymanie miejsc pracy
Mając na uwadze niepokoje społeczne oraz bezpieczeństwo miejsc pracy na polskim rynku, firma Lafarge w Polsce dołączyła do inicjatywy #niezwalniajmy zainicjowanej przez portal rekrutacyjny Homejob. Celem akcji jest zachęcenie firm do solidarności z pracownikami, pokazywanie przykładów rozwiązań w zakresie ograniczania kosztów, ale bez zwalniania pracowników, a także wymiana doświadczeń z innymi firmami i krajami.

Jak mówi Katarzyna Kowalik z Lafarge Polska:
- W obecnej sytuacji dla każdego z nas najważniejsze jest bezpieczeństwo – zarówno to bezpieczeństwo w obszarze zdrowia, jak i bezpieczeństwo stałości zatrudnienia. Jako firma odpowiedzialna społecznie dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy byli na bieżąco informowani o sytuacji w firmie i czuli, że są dla nas zawsze na pierwszym miejscu – mówi Katarzyna Kowalik, Kierownik do spraw Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy Lafarge w Polsce.

Akcja #niezwalniajmy
Akcja społeczna #niezwalniajmy to reakcja na obecną sytuację na rynku pracy, który istotnie zmienił się wraz z pandemią koronawirusa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność utrzymania jak największej liczby miejsc pracy tak, aby gospodarka jak najszybciej mogła się odrodzić. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Homejob, portal pracy zdalnej i elastycznej.

Bezpieczeństwo w pracy i dbanie o czas wolny
Lafarge w odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią podjęło szereg inicjatyw wspierających pracowników w miejscu pracy oraz w czasie wolnym:

  • w Cementowni Lafarge Małogoszcz, jak i we wszystkich obiektach i zakładach w Polsce zastosowane zostały najwyższe standardy BHP i środki higieny,
  • tam, gdzie było to możliwe, wprowadzona została praca zdalna,
  • w firmie powołano 60 koordynatorów do spraw zapobiegania COVID-19, której zadaniem jest monitorowanie sytuacji w danej lokalizacji i dbanie o to, żeby praca mogła przebiegać w zgodzie z aktualnie obowiązującym rygorem sanitarnym i przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa,
  • każdy z pracowników otrzymał pakiet maseczek chirurgicznych oraz jednorazowych rękawiczek do prywatnego użytku.

Oprócz akcji #niezwalniajmy w Lafarge zainicjowano kampanię #zadbajmyosiebie, w ramach której:

  1. publikowane są między innymi wskazówki dotyczące pracy z domu, planowania, czy zdalnego zarządzania zespołem,
  2. pracownicy spotykają się regularnie online, żeby podtrzymywać zaangażowanie,
  3. firma organizuje szkolenia online z zakresu radzenia sobie z emocjami,
  4. przygotowała filmy uczące relaksacji,
  5. umożliwiła pracownikom otwarty dostęp do aplikacji INSPIRO, która daje możliwości nauki, rozwoju czy spędzania wolnego czasu.
od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie