Cenne zwycięstwo Czarnych w Oświęcimiu

Kamil Markiewicz
W sobotnim spotkaniu trzeciej ligi Czarni Połaniec wygrali na wyjeździe z wyżej notowaną Sołą Oświęcim 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 13 minucie Damian Skiba.

Soła Oświęcim - Czarni Połaniec 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Damian Skiba 13 min.

Soła: Bomba - Furtak, Wadas, Drzymont, Ząbek - Gleń (79. Jamróz), Dynarek, Szewczyk, Szopa (79. Wykręt) - Knapik (59. Hałgas), Cygnar.

Czarni: Dydo 7 - Załucki 7, Witek 8, Zięba 7, Krępa 7 - Wolan 7, Cecot 7 (72. Meszek 2), Obierak 7, Ryguła 6 (77. Dyl 2) - Skiba 8 (72. Ryński 2), Kamiński 7.

Kartki: żółte: Dynarek (Soła); Wolan (Czarni). Sędziował: Jakub Kupczyk (Nowy Sącz). Widzów: 200.

Goście grali bardzo dobrze w pierwszej połowie. Okazje do pokonania golkipera gospodarzy Daniela Bomby mieli między innymi Piotr Obierak, Sebastian Ryguła i Piotr Kamiński.

W 13 minucie gracze z Połańca przejęli piłkę w środku boiska. Sebastian Ryguła zagrał do Piotra Kamińskiego, który dograł do wbiegającego w pole karne Soły Damiana Skiby. Gracz Czarnych pewnym strzałem skierował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

W drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy z Oświęcimia, którzy próbowali odrobić jednobramkową stratę. To się nie udało, między innymi dzięki dobrze spisującej się defensywie Czarnych. Goście w tej części meczu nie mieli zbyt wielu podbramkowych okazji. Najgroźniejszymi strzałami piłkarzy z Połańca były te oddane z dystansu.