Cenny remis Wisły w meczu z Resovią

Dorota Kułaga
Drużyna Wisły przed rozpoczęciem wyjazdowego spotkania z Resovią w Rzeszowie. Padł tam wynik 0:0. Piotr Chorab
Miłą niespodziankę sprawili trzecioligowi piłkarze Wisły Sandomierz. Na wyjeździe 0:0 zremisowali z dotychczasowym liderem Resovią Rzeszów.

Wisła: Drzymała - Korona, Wilk Ż, Górski, Jakóbczyk Ż (60. Ziółek) - Piątkowski, Mokrzycki (85. Siudak), Sudy, Siepierski (75. Tur) – Juda (90. Piechniak), Michalski (46. Drapsa).

Wisła zagrała bez Andrija Nikanowycza, który pauzował z powodu kartek i kontuzjowanego Daniela Choroba. Zaczęła to spotkanie odważnie. W 8 minucie groźnie uderzał Damian Juda, ale piłka poszybowała minimalnie obok spojenia. Gospodarze też odwzajemniali się strzałami z dystansu, ale albo były niecelne, albo udanie interweniował Patryk Drzymała.

W 65 minucie stojącego dziesięć metrów od bramki Jarosława Piątkowskiego w ostatniej chwili zablokował jeden z zawodników Resovii. A była duża szansa na strzelenie gola…Trzy minuty później z rzutu wolnego ładnie uderzył Damian Juda i bramkarz Resovii z dużymi problemami obronił ten strzał. W 88 minucie najlepszą okazję do strzelenia gola mieli gospodarze, ale interwencja Drzymały i słupek uratowały Wisłę od utraty bramki.