Centralna Liga Juniorów. Remis na szczycie. Korona - Legia 3:3

Kamil Markiewicz
W sobotnim spotkaniu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce zremisowała na własnym boisku w meczu na szczycie z Legią Warszawa 3:3. Kielecki zespół przed weekendową kolejką plasował się na trzeciej pozycji. Stołeczna ekipa jest liderem rozgrywek.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:3 (2:1)

Bramki: Dawid Szałas 29, 45, Grzegorz Pańszczyk 87 - Mateusz Olejarka 18, Michał Góral 50, Maciej Rosołek 72.

Korona: Osobiński - Kunat, Bartosiak (75. Wołowiec), Czerwiak, Wojsa - Brożyna (65. D. Lisowski), Dziubek, Długosz, Szałas (82. Pańszczyk) - Rogoziński - Pierzchała.

Legia: Kochalski - Król, Gładysz, Pietrzyk, Matuszewski - Mydlarz, Kukułowicz (46. Rosołek), Karbownik - Wojtysiak (46. Wełniak), Olejarka (77. Sitek) - Góral (69. Zjawiński).

Od początku spotkania toczył się wyrównany pojedynek. W pierwszym kwadransie gry więcej podbramkowych okazji mieli warszawiacy. W 17. minucie po dośrodkowaniu w pole karne defensorzy Korony wybili piłkę. Przejął ją Mateusz Olejarka, który strzałem z 20 metrów pokonał Jakuba Osobińskiego. Po utracie gola gospodarze rzucili się do ataku. W 29. minucie po dograniu Piotra Pierzchały gola dla Korony strzelił Damian Szałas. Kielczanie poszli za ciosem stwarzając kolejne podbramkowe okazje. Szansę na strzelenie goli mieli między innymi Szałas, Pierzchała i Wiktor Długosz. Pierwszy z nich przed przerwą po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę dającą gospodarzom prowadzenie.

Początek drugiej połowy należał do gości. W 51. minucie Michał Karbownik ograł defensorów Korony i zagrał do znajdującego się w polu karnym Michała Górala. Ten strzałem z 5 metrów umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Minutę później goście mogli strzelić kolejnego gola. Strzał Macieja Rosołka obronił Osobiński. W 72. minucie legioniści wykorzystali błąd w defensywie graczy z Kielc i wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Rosołek. Gospodarze, którzy do przerwy wygrywali po raz drugi w tym pojedynku mieli gonić wynik. W 81. minucie Pierzchała strzelał na bramkę gości. Golkiper Legii Mateusz Kochalski wybił piłkę przed siebie. Przejął ją Szałas, który strzałem z 5 metrów trafił wprost w bramkarza. W 83. minucie świetną szansę do wyrównania miał Długosz, który posłał piłkę nad poprzeczką. W 87. minucie koroniarzom udało się wyrównać. Po dośrodkowaniu Długosza gola głową strzelił Grzegorz Pańszczyk. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 89. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Długosz.

- Legia, to jest marka na całą Polskę. Punkt zdobyty z takim rywalem jest dla nas bardzo cenny - skomentował Dawid Szałas, strzelec dwóch goli dla Korony.

- Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ mieliśmy znacznie więcej podbramkowych sytuacji niż Legia. Mogliśmy strzelić gola na 3:1 i wtedy na pewno grałoby nam się prościej i zdobylibyśmy kolejne bramki. Niestety nie wykorzystaliśmy dogodnej sytuacji. Gole straciliśmy po prostych błędach. Wystarczyło wybić piłkę, a nie rozgrywać jej we własnym polu karnym - mówił Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach: Jagiellonia Białystok - MOSP Białystok 1:2, ŁKS Łódź - Wisła Kraków 0:3, Resovia Rzeszów - Stomil Olsztyn 0:1, MKS Polonia Warszawa - Progres Kraków 2:2, Wisła Płock - Znicz Pruszków 1:1, Motor Lublin - Stal Rzeszów 4:0, Cracovia Kraków - UKS SMS Łódź 3:2.

1. Legia Warszawa 15 35 38-10
  2. Progres Kraków 15 32    34-14
  3. Korona Kielce 15 28    33-29
  4. Jagiellonia Białystok 14 27    26-14
  5. Wisła Kraków 14 26    18-10
  6. Motor Lublin 15 25    24-13
  7. UKS SMS Łódź 15 25    27-19
  8. Cracovia Kraków 14 25 25-13