Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum mikrochirurgii oka powstało w pińczowskim Szpitalu Powiatowym

Irena IMOSA
Magister Barbara Drukała - oddziałowa Oddziału Anestazjologii i Intensywnej Terapii oraz magister Anna Spychała - naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Pińczowie zaprezentowały nam sale bloku operacyjnego i salę wybudzeń dla potrzeb zabiegów mikrochirurgii oka.
Magister Barbara Drukała - oddziałowa Oddziału Anestazjologii i Intensywnej Terapii oraz magister Anna Spychała - naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Pińczowie zaprezentowały nam sale bloku operacyjnego i salę wybudzeń dla potrzeb zabiegów mikrochirurgii oka. I. Imosa
W pińczowskim Szpitalu Powiatowym można już bezpłatnie korzystać z najbardziej nowoczesnych metod leczenia oczu, a ściślej mówiąc - wymiany soczewek metodą fakoemusyfikacji.

W placówce jest przygotowany blok operacyjny i sala wybudzeń. Zabiegi i terapię prowadzić będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Laser - Świętokrzyskie Centrum Okulistyki.

Zabiegi prowadzone będą bezpłatnie, bo placówka ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na lecznictwo szpitalne w zakresie schorzeń soczewki oka. - Bardzo długo zabiegaliśmy o możliwość zawarcia takiego kontraktu. Nasz szpital ma warunki, aby stworzyć możliwości tak wysoko wyspecjalizowanych usług medycznych z zakresu mikrochirurgii oka i teraz to się dokonało. Nie bez znaczenia jest tu osoba profesora Jerzego Szaflika, krajowego konsultanta z zakresu chirurgii oka, który razem z zespołem specjalistów - lekarzy klinicznych będzie przeprowadzał te zabiegi. W Pińczowie jest już supernowoczesny sprzęt, blok operacyjny spełniający wszelkie wymagane standardy i sala wybudzeń pooperacyjnych - mówi Roman Szczygieł, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pińczowie.
- Województwo świętokrzyskie jest najbardziej zaniedbanym regionem kraju, jeśli chodzi o poziom lecznictwa schorzeń oczu, w tym szczególnie zaćmy. Wymiana soczewek przy zastosowaniu metody fakoemulsyfikacji powinna zdecydowanie poprawić stan w tym zakresie, a przede wszystkim ułatwić dostęp do tego rodzaju usług medycznych dla wielu ludzi tracących wzrok wskutek schorzeń soczewek - mówi doktor Michał Kamiński z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Laser, współpracujący z profesorem Jerzym Szaflikiem.

Osoby zainteresowane szybką i skuteczna hospitalizacją, z tego rodzaju schorzenia powinny kontaktować się z poradnią przy ulicy Zagórskiej 20/26 w Kielcach. Wszelkich informacji na temat udziela zespół 4 lekarzy, z którymi w godzinach od 9 do 21 można kontaktować się pod numerem telefonu: 041-343-15-16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie