Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cezary Huć: - Okazywanie patriotyzmu przez mieszkańców odradza się

Rafał Banaszek
Cezary Huć ma 58 lat. Mieszka w Silniczce (gmina Żytno, powiat radomszczański, województwo łódzkie). Żonaty, żona Ewa - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Żytnie, dwóch synów. Jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem Biura Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski, obejmującej swoim zasięgiem 11 gmin, a także wiceprezesem Świętokrzyskich Sieci Lokalnych Grup Działania z siedzibą w Radoszycach. Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Szczekocińsko-Włoszczowskiego imienia Aleksego Dawidowskiego pseudonim „Alek”. Interesuje się historią, dużo czyta, jest wiernym kibicem Wisły Kraków.
Cezary Huć ma 58 lat. Mieszka w Silniczce (gmina Żytno, powiat radomszczański, województwo łódzkie). Żonaty, żona Ewa - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Żytnie, dwóch synów. Jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem Biura Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski, obejmującej swoim zasięgiem 11 gmin, a także wiceprezesem Świętokrzyskich Sieci Lokalnych Grup Działania z siedzibą w Radoszycach. Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Szczekocińsko-Włoszczowskiego imienia Aleksego Dawidowskiego pseudonim „Alek”. Interesuje się historią, dużo czyta, jest wiernym kibicem Wisły Kraków. Rafał Banaszek
Rozmowa z Cezarym Huciem, organizatorem Majówki Europejskiej we Włoszczowie.

Jak udała się trzecia Majówka Europejska we Włoszczowie?
Tydzień temu baliśmy się o pogodę, byliśmy nawet bliscy odwołania imprezy w dniu 2 maja. Ale udało się. Deszcz wprawdzie pokropił, ale nie tak, żeby zepsuć całą imprezę. Przez większość pikniku była niezła pogoda. Budujące jest to, że w tym roku aż 15 szkół wzięło udział w Paradzie Schumana i prezentacji państw Unii Europejskiej. Dla uczniów jest to piękna lekcja patriotyzmu i wiedzy na temat Unii.

W tym roku miejsce organizacji pikniku wróciło z Podzamcza na Plac Wolności. Dlaczego?
Wyszliśmy z założenia, że jest to najlepsze miejsce we Włoszczowie na organizację imprezy plenerowej – to centrum miasta, często niewykorzystywane. Mamy ładny rynek, z dużą ilością zieleni. Dlaczego tego nie wykorzystać? Przed pierwszą majówką w 2015 roku baliśmy się tego miejsca, jednak okazało się, że jest to doskonała lokalizacja. Dodatkowym plusem jest to, że wiele osób, które robiło w tym czasie zakupy, mogło odwiedzić nasz piknik i skorzystać z jego atrakcji.

Które potrawy z grilla smakowały Panu najbardziej?
Wszystkie, które zdążyłem spróbować… Odwiedziłem wszystkich wystawców, którzy brali udział w konkursie kulinarnym. Co roku w naszym konkursie „Apetyt na potrawy z grilla” uczestniczą praktycznie te same zespoły i zawsze starają się przygotować coś nowego. Fajnie byłoby, gdyby jeszcze więcej ekip startowało w tym konkursie.

Czy mieszkańcy naszego powiatu odpowiedzieli na państwa apel i wywiesili 2 maja flagi narodowe? Jak Pan ocenia nasz lokalny patriotyzm?
Przez ostatnie trzy lata, na terenie Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski, która obejmuje swoim zasięgiem jedenaście gmin (Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Secemin, Włoszczowa, Koniecpol, Gidle, Ładzice, Kobiele Wielkie, Radomsko i Żytno) rozdaliśmy w sumie 500 darmowych flag. Co roku zauważam coraz więcej wywieszanych flag na budynkach, nie tylko we Włoszczowie, ale również w małych miejscowościach. Powoli to okazywanie patriotyzmu przez mieszkańców odradza się w naszym kraju. I to mnie bardzo cieszy.

Dziękuję za rozmowę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie