Chcą zorganizować europejski zlot rowerzystów z bazą w...

  Chcą zorganizować europejski zlot rowerzystów z bazą w Kurozwękach

  Agnieszka Kuraś

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spotkanie w Pałacu Kurozwękach w sparwie europejskiego zlotu rowerzystó otworzył i prowadził wiceprezes Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie Lucjan Za

  Spotkanie w Pałacu Kurozwękach w sparwie europejskiego zlotu rowerzystó otworzył i prowadził wiceprezes Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie Lucjan Zaczkowski.

  Ambitne plany ma Koło Grodzkie PTTK w Staszowie zajmie się bezpośrednim wykonaniem ambitnego zadania - organizacji europejskiego zlotu rowerzystów. Zlot miałby odbyć się latem 2018 roku.
  Spotkanie w Pałacu Kurozwękach w sparwie europejskiego zlotu rowerzystó otworzył i prowadził wiceprezes Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie Lucjan Za

  Spotkanie w Pałacu Kurozwękach w sparwie europejskiego zlotu rowerzystó otworzył i prowadził wiceprezes Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie Lucjan Zaczkowski.  Zjadą miłośnicy turystyki rowerowej

  Przewiduje się, że podczas zlotu do powiatu staszowskiego mogłoby zawitać około 1200 miłośników turystyki rowerowej. Z czego około połowę stanowić mieliby goście z zagranicy i to zarówno z krajów Europy Zachodniej, jak i z państw naszych wschodnich sąsiadów.

  By przygotować tak wielkie przedsięwzięcie prace rozpoczęto już kilka miesięcy temu.
  Zaś na początku marca do Kurozwęk zjechała delegacja Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT, po to by przekonać się o możliwościach Zespołu Pałacowego do przyjęcia i obsłużenia tak licznej grupy turystów.
  W spotkaniu i roboczej naradzie prowadzonej przez przedstawicieli Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie, uczestniczyli także: starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć oraz wiceburmistrz Ewa Kondek. Omówiono podstawowe założenia zlotu, który zaplanowano w dniach od 7 do 14 lipca 2018 roku, z jego główną bazą w Zespole Pałacowym w Kurozwękach.

  Wstępnie przydzielono zadania i role, zarówno dla Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej, Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie, samorządów oraz gospodarza zlotu - pałacu w Kurozwękach.

  Będzie tydzień turystyki rowerowej
  Dzień po spotkaniu kurozwęckim Pałacu delegacja udała się do Sandomierza, gdzie prezydent Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej Pierre Reuzé i Marek Juszczyk - prezes PTTK Oddział Sandomierz, podpisali ,,Zlecenie na przeprowadzenie tygodnia turystyki rowerowej w Polsce z bazą w Kurozwękach”.
  W dokumencie zaznaczono, że bezpośrednim wykonaniem tego ambitnego zadania, zajmie się Koło Grodzkie PTTK w Staszowie.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (18) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia