Ciekawe mecz kontrolne. Zobacz wyniki sobotnich sparingów

Kamil Markiewicz
Fragment meczu kontrolnego pomiędzy trzecioligowymi rezerwami Korony Kielce, a Spartakusem Aureus Daleszyce. Przy piłce grający trener daleszyckiej drużyny Dariusz Kozubek. Kamil Markiewicz
W sobotę zespoły piłkarskie z naszego regionu rozgrywały spotkania sparingowe. W większości z nich trenerzy desygnowali do gry podobne jedenastki do tych, które rywalizować będą w ligowych rozgrywkach.

Korona II Kielce - Spartakus Aureus Daleszyce 1:1 (1:1)
Bramki: Siergiej Pilipczuk - Mariusz Maciejski.
Korona II: Łodej - Bednarski, Diaw, Załęcki, Papka - Matulka, Kwiecień, Mokrzycki, Pilipczuk - A. Paprocki, Laskowski oraz Marzec, Pietras, Zawierucha, P. Paprocki, Jasiak, Stachura, Uniat, Wrześniewski, Słaby, Rogala.
Spartakus Aureus: Palka - Sitarz, Gołąbek, Stefański, Kaczmarek - W. Wołowiec, Szmalec, Kaleta, Blicharski - Maciejski, Olearczyk oraz Gębura, Zdeb, Otawski, Mech, Kozubek, Boksiński, Ostrowski, Mojecki, Gil.
W drugiej połowie spotkania kontuzji nosa doznał Bartosz Gębura. Po zderzeniu ze swoim kolegą z zespołu Kamilem Mechem. Prawdopodobnie uległ on złamaniu.
- Były to bardzo ciekawe zawody, który obfitował w ciekawe akcje. Widać, że oba zespoły włożyły dużo pracy w okres przygotowawczy - powiedział Andrzej Więcek, trener Spartakusa Aureus.

Raków II Częstochowa - Hetman Włoszczowa 7:1 (4:0)

Bramka: Łukasz Orzeł dla Hetmana.
Hetman: Dyras - Kozłowski, M. Wroński, Chuptyś, M. Małek - Walasek, Lipniak, P. Rak, M. Matuszewski - Rajczykowski, Orzeł oraz Krakowiak, Grzesik, Gąsior, B. Rak.
Włoszczowski zespół kolejne spotkanie sparingowe rozegra w niedzielę, 28 lutego, o godzinie 12, na boisku przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Hetman zmierzy się z TS 1946 Nidą Pińczów.

Partyzant Radoszyce - Oskar Przysucha 3:1 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Papros 2, Robert Zagdan z karnego - samobójcza.
Partyzant: Mateusz Mazur - Papros, Miśtal, Stawiak, Gołuch - Opara, Zagdan, Jaśkiewicz, Korol - Samburski, Hajduk oraz Zawrzykraj, Maciej Mazur, Idzikowski, Binkowski, Nieszporek.
- Przez pierwszy kwadrans dominowali goście. Od 15 minuty zaczęła nakreślać się nasza przewaga. Po przerwie graliśmy dużo lepiej od rywali. Myślę, że powinniśmy wygrać ten mecz znacznie wyżej - Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.
Kolejny sparing radoszycki zespół rozegra w sobotę, 27 lutego, o godzinie 10. Na boisku przy ulicy Południowej w Końskich zmierzy się z Szydłowianką Szydłowiec.

Naprzód Jędrzejów - Gród Ćmińsk - mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Piaskowianka Piaski - Wisła Nowy Korczyn 2:2 (1:2)
Bramki: Rober Szymański 2 - Krzysztof Witek 2.
Piaskowianka: Szota - Tekiel, Baliński, Pełka, Gajos - Sieradzki, Stępień, K. Szymański, R. Szymański - Krzysztofik, Harłap oraz Michałkiewicz, Kuśmirek, Zimny.
W sobotę, 27 lutego, Piaskowianka u siebie w meczu kontrolnym zagra ze Startem Słupia Jędrzejowska.

Neptun Końskie - Szydłowianka Szydłowiec 1:1 (1:1)
Bramka: Piotr Gardynik dla Neptuna.
Neptun: Herda - Sztandera, Prus-Niewiadomski, Kamont, Maciejewski - Gardynik, Majchrzak, Szymkiewicz, Ziębaczewski - Armata, Pach oraz Surma, Skoczylas, Skalski, Pilarski, Sroka, Wojna.
- Gra była ostra, niczym w spotkaniu o punkty. Z meczu jestem zadowolony. Stworzyliśmy sobie więcej podbramkowych sytuacji od rywali. Jestem zadowolony z tego, jak zespół wygląda na tym etapie przygotowań. Będę szukał zawodnika, który uzupełni lukę po Romanie Babinie, który zostaje na Ukrainie - powiedział Waldemar Szpiega, trener Neptuna.
W środę, 24 lutego, o godzinie 17.30, Neptun podejmował będzie na boisku przy ulicy Południowej w meczu kontrolnym KS Paradyż. W sobotę, 27 lutego, o godzinie 12, na tym samym obiekcie zagra on sparing z Pilicą Przedbórz.

Piast Stopnica - Naprzód Jędrzejów 0:4 (0:2)
Bramki: Piotr Matan 2, Tomasz Iwański, Aleksander Karpiński.
Naprzód: Pałaszewski - Sputo, Bębenek, Olszewski, Rybicki - Osiński, Gilewski, Karpiński, Osman - Matan, Iwański oraz Owczarek, Klasiński, Gołębiowski.

Alit Ożarów - Moravia Morawica 3:3 (1:2)
Bramki: Michał Hołody, Przemysław Rzepa, Patryk Czerwonka - Mateusz Zawadzki, Piotr Pierzak, Bartłomiej Bęben.
Alit: Waleryś - Cholewiński, Ziółkowski, Skrobisz, Ziemniak - Hura, P. Czerwonka, Rzepa, G. Dwojak - Hołody, Frańczak oraz Żytniewski, Kończyk, Czerpak.
Moravia: P. Kubicki - Kozak, Detka, Radomski, M. Zawadzki - B. Młynarczyk, Jasiński, Kraj, B. Bęben - Ł. Zawadzki, Pierzak oraz Wojcieszyński, K. Kubicki, W. Młynarczyk, Szewczyk, Maciejski, Pietrzyk.
- W ciągu pierwszego kwadransa stworzyliśmy sobie trzy świetne podbramkowe sytuacje. Dwóch z nich nie udało się wykorzystać Michałowi Hołody. Trzecią z nich miał Piotr Frańczak, który w bardzo dobrej sytuacji nie zdecydował się na strzał. W drugiej połowie również mieliśmy dużo sytuacji. Goście strzelali gole po kontratakach. Ozdobą spotkania była bramka Patryka Czerwonki zdobyta z 25 metrów - mówił Jarosław Lipowski, trener Alitu.
- W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały się nieźle. Prowadziliśmy już 2:0, ale nie udało nam się utrzymać przewagi. Mieliśmy kilka sytuacji na strzelenie kolejnych goli, z których udało nam się wykorzystać jeden - mówił Marek Bęben, trener Moravii.
W sobotę, 27 lutego, o godzinie 12, Alit podejmował będzie w meczu kontrolnym Stal Nową Dębe. Godzina tego pojedynku może ulec zmianie. Również w sobotę, 27 lutego, sparing rozegra Moravia, która zmierzy się ze Zdrojem Busko-Zdrój. Miejsce i godzina tego meczu nie zostały jeszcze ustalone.
Piast Przyrów - Unia Sędziszów - mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Wisła II Kraków - Sparta Caffaro Kazimierza Wielka 3:2 (1:0)
Bramki: Daniel Cyganek, Mateusz Wołowski dla Sparty Caffaro.
Sparta Caffaro: Iliński - Adamczyk, Czajka, Kret, Oleksa - Kawula, testowany zawodnik, Dziwiszewski, Pamintasu - Downar-Zapolski - testowany zawodnik oraz Wąż, Cyganek, Poniedziałek, Łakota, R. Stępień, Wołowski.
Kazimierski zespół w tym spotkaniu testował czterech zawodników. Na razie ich nazwiska utrzymywane są w tajemnicy. Udało nam się ustalić, że wśród nich jest bramkarz i trzech graczy z pola, w tym napastnik.
- Byliśmy równorzędnym rywalem dla Wisły. W drugiej części drugiej połowy mieliśmy problemy, aby sforsować defensywę krakowskiego zespołu. Wyrównana gra zaczęła się po pierwszym kwadransie drugiej połowy - powiedział Stanisław Owca, trener Sparty Caffaro.
Kolejny mecz kontrolny drużyna z Kazimierzy Wielkiej rozegra w sobotę, 27 lutego, o godzinie 14. Zmierzy się ona na wyjeździe z Górnikiem Wieliczka.

Wierna Małogoszcz - Pilica Przedbórz 5:0 (3:0)
Bramki: Karol Krzyżyk 2, Rafał Zawłocki, Ernest Supierz, Sebastian Hajduk.
Wierna: Gugulski - Krzeszowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Borowski - Zawłocki, Stalmasiński, Trybek, Bugno - Hajduk, Krzyżyk oraz Frączek, Łebek, Supierz, Rogula, Czarnecki, Lasota, Marcin Kołodziejczyk, Gągorowski.
- To był kolejny sparing, w którym szansę gry dali nasi młodzi wychowankowie. Najlepiej z nich zaprezentował się zdobywca dwóch bramek Karol Krzyżyk - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.
W sobotę, 27 lutego, o godzinie 14, na boisku przy ulicy Południowej w Końskich, Wierna zmierzy się w sparingu ze Spartakusem Aureus Daleszyce.

Łysica Bodzentyn - ŁKS Georyt Łagów 2:1 (2:1)
Bramki: Szymon Michta, Dariusz Anduła - Jakub Stachura.
Łysica: Dymanowski - Pawłowski, Szymoniak, Kardas, Płusa - Grzegorski, Mularczyk, Rola, Chrzanowski - Michta, Anduła oraz Ryba, Dulęba, Koprowski, Garbacz, Kołomański.
ŁKS Georyt: B. Majcherczyk - Piotrowicz, Kowalski, Jaworek, M. Pustuła - Wąs, Zacharski, Basąg, Stachura - Fryc, Bochniak oraz T. Pustuła, Michalczyk, Bujakowski, Partyka, Bęben, Świątek.
W zespole z Bodzentyna testowany był pomocnik Karol Rola, który ostatnio występował grającej w Centralnej Lidze Juniorów Polonii Warszawa. Jest on wychowankiem KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski.
- Rozegraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale byliśmy w niej nieskuteczni. Po przerwie, po wejściu zmienników mecz się wyrównał - mówił Piotr Dejworek, trener Łysicy.
- Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy kilka ciekawych podbramkowych okazji. Niestety znów zbyt łatwo straciliśmy gole - powiedział Krzysztof Dziubel, trener ŁKS Georyt.
Kolejny sparing Łysica rozegra w środę, 24 lutego. O godzinie 17 zmierzy się ona na wyjeździe z grającą w Centralnej Lidze Juniorów drużyną KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Klimontowianka Klimontów - Star Starachowice 7:3 (2:0)
Bramki: Jacek Rożek 3, Arkadiusz Stępień, Łukasz Szymański, Damian Prarat, Karol Rutkowski dla Klimontowianki.
Klimontowianka: Kuszaj - Mateusz Miłek, Stępień, Farian, Krawczyk - Chwała, Prarat, Szymański, Mikosa - Rożek, Papka oraz Kaczor, Majchrowski, Maciej Miłek, J. Cebula, Ł. Cebula, Orłowski, Rutkowski.

W innych meczach: Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn - Zorza Tempo Pacanów 3:2 (2:1), Łukasz Sidło, Sebastian Wijas, Karol Snochowski dla Sokoła; Lechia Strawczyn - Piast Chęciny 5:2 (0:2), Krzysztof Kasprzyk 2, Tomasz Raczyński, Rafał Kurczyński 2 - Norbert Jaworski, Przemysław Niechciał; LKD Śledziejowice - Nidzica Dobiesławice 2:8 (1:6), Bartosz Jesionka 2, Przemysław Nowak 2, Patryk Pietrzyk, Artur Gzyl, Dominik Jaworski, Adam Idziak dla Nidzicy.