Ciekawe mecze w pierwszej kolejce Opatowskiej Ligi Futsalu. Grają zawodnicy znani z ligowych boisk. Na początek była niespodzianka

Dorota Kułaga
Opatowska Liga Futsalu
Opatowska Liga Futsalu Dorota Prokop/Organizator
Rozpoczęła się Opatowska Liga Futsalu. W pierwszej kolejce było dużo emocji, padło sporo bramek, nie zabrakło też niespodzianki. Było nią zwycięstwo KS DAJ z WĄTROBY nad zespołem DREWIENKO.

Rozpoczęła się Opatowska Liga Futsalu, Duże emocje na początek

Jak nam powiedział główny organizator Piotr Zając pierwsza kolejka Opatowskiej Ligi Futsalu przyniosła niespodziankę. Taką niewątpliwie było zwycięstwo KS DAJ z WĄTROBY nad DREWIENKO. W wygranej pomógł też bramkarz KS DAJ z WĄTROBY, który wielokrotnie ratował przed utratą gola i zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu. W dwóch spotkaniach padły wysokie wyniki. Patronat nad Opatowską Ligą Futsalu objęli burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski i starosta powiatu opatowskiego Tomasz Staniek.

Piłkarze Na Gazie- z drużyny KS DAJ z WĄTROBY to nowa - stara drużyna, która jest połączona z zawodnikami Wojciechowic - Ćmielowa. Niespodziewanie bo już w 2 minucie zawodnicy KS DAJ z WĄTROBY objęli prowadzenie w tym meczu. Zanosiło się na sporą niespodziankę, bo to beniaminek prowadził z faworyzowaną drużyną DREWIENKA do przerwy 8:0. Po zmianie stron drużyna DREWIENKO ostro wzięła się do odrabiania strat, chociaż długo nie mogła zdobyć gola, bo świetnie spisywał się bramkarz rywala. Dopiero ostatnie w 7 minucie II połowy – zawodnik z DREWIENKA strzelił bramkę - minął trzech zawodników i reafił do siatki. Był to Henryk Kiljański. W 15 minucie Dominik Kosik strzelił drugiego gola dla DREWIENKA. Faworyt z DREWIENKA zawiódł w tym meczu. Młodzież z starszyzną mix .. CLIMATIK zaskoczył rywala z DREWIENKA. Grali szybciej, dokładniej i wykazali się lepszą skutecznością przez co zasłużenie wygrali.

Rutyna i doświadczenie zespołu EKOMAX KORNACICE wzięło w tym meczu górą. EKOMAX od początku spotkania przeważało, lecz długo utrzymywał się wynik bezbramkowy w to za sprawą dobrej postawy bramkarza CLIMATIK Ostrowca Świętokrzyskiego. Ale w 9 minucie pierwszego gola dla EKOMAX strzelił Kamil Bełczowski, który za chwilę asystuje przy następnym golu. W drugiej połowie tego meczu CLIMATIK mimo iż od początku przegrywali, to do końca grali bardzo ambitnie, ale niewiele dobrego im z tego wychodziło. Mecz zakończył się wygraną EKOMAX 9-3.