Ciekawe sparingi - dużo bramek i testowanych piłkarzy

/dor/, /KAR/, /SAW/
GKS Rudki wygrał z Kamienną Brody 2:1
GKS Rudki wygrał z Kamienną Brody 2:1 Dorota Kułaga
Dużo bramek padło w piątkowych i sobotnich meczach kontrolnych. Wielu było też testowanych piłkarzy.

KSZO 1929 Ostrowiec - Alit Ożarów 6:1 (3:0)
Bramki: dla KSZO 1929 Kamil Stawiarski, Jakub Kapsa, Mateusz Mąka, Kamil Dziadowicz, Damian Nogaj, Kamil Kosowski.
KSZO 1929: I połowa: Mech - Larkowski, Kijanka, Nowik, Łatkowski - Kapsa, Wójtowicz, Mąka, Sulima, Gardynik (43' Ryński) - Stawiarski; II połowa: Zacharski - Stachurski, Łatkowski, Nowik, Sudy - Ryński, Czajkowski, Sulima, Dziadowicz, Nogaj - Kosowski.
Po siedmiu minutach gospodarze prowadzili 2:0 po golach Kamila Stawiarskiego i Jakuba Kapsy. Później spokojnie kontrolowali przebieg tego spotkania. Piłkarzem KSZO 1929 jest już Michał Gajos z Granatu Skarżysko.

KSZO 1929 Ostrowiec - MKS KSZO Junior 2:1 (2:0)
Bramki: Paweł Gordon (samobójcza), Michał Kosowski - Michał Mikosa.
KSZO 1929: Zacharski (46'Mech) - Kijanka, Larkowski, Nowik, Fulara - Gardynik, Wójtowicz, Sulima (17' Mąka), Gajos - Stawiarski, Kosowski.
MKS KSZO Junior: Niedobit (46' Kozłowski) - Gordon (46' Mikosa), Świątek, Rutkowski, Niziołek - Świrk, Mężyk, Jedlikowski J. (46' Heba), Madej - Jedlikowski, P. Wochniak.

Wierna Małogoszcz - Pilica Przedbórz 3:0 (2:0)
Bramki: Sebastian Hajduk, Michał Smolarczyk z karnego, Hubert Drej.
Wierna: Frączek - Krzeszowski, Kita, Bała, Kołodziejczyk - Malinowski, Trela, Jeziorski, Hajduk, Papka - Smolarczyk oraz Gugulski, Mazurczak, Drej, Wijas, Borowski.

-Zagraliśmy bez Tomka Foksy i Ernesta Supierza, ale nasza gra mogła się podobać. Wyróżniał się Michał Jeziorski, który zaliczył dwie asysty - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.
W jego zespole testowany jest Bartosz Gugulski, 19-letni bramkarz trzecioligowej Korony II Kielce. Jest duża szansa na to, że trafi do Wiernej.

Motor Lublin - Wisła Sandomierz 2:2 (2:0)
Bramki: dla Wisły Jarosław Pacholarz 2.
Wisła: I połowa: Płoskoń - Mikulec, Beszczyński, Rzeszutek, Chorab - Adamczyk, Motyl, Wawryszczuk, Kosno - Piątkowski, Kwiecień: II połowa: Wierzgacz - Ziółek, Beszczyński, Oślizło, Chorab - Piątkowski, Wawryszczuk (70. Motyl), Szepeta, Szustak, Hul - Pacholarz.
Piłkarzem Wisły jest już Bartosz Szepeta, ostatnio grający w Górniku Wałbrzych. Do środy wyjaśni się, czy do zespołu lidera trafi Kamil Oślizło z Wisłoki Dębica.

Neptun Końskie - Korona Kielce 1:3 (0:0)
Bramki: Gardynik 70 - Dziubek 60, Zawierucha 72, Szmalec 90.
Korona II: Łodej - Zawadzki, Wrześniewski, Bednarski, Kobryń - Stachura, Szmalec, Załęcki - A. Paprocki, P. Paprocki - Przybyła oraz Zawierucha, Wychowaniec, Dziubek.
Arkadiusz Bilski, trener trzecioligowych rezerw Korony był zadowolony z postawy swojej drużyny. Kielczanie po przerwie udokumentowali swoją wyższość w pojedynku z gospodarzami. - Po przerwie, gdy przeciwnik był już zmęczony przepro-wadziliśmy kilka ciekawych akcji, było sporo prostopadłych piłek, a tego wymagam od moich piłkarzy. Widać, że ten zespół ma potencjał, tylko trzeba go dobrze wykorzystać - podsumował Bilski. Neptun prowadzony przez trenera Krzysztofa Dziubla ra-dził sobie dobrze przed przerwą. Mógł nawet prowadzić, ale Gardynik nie wykorzystał rzutu karnego.

Łysica Bodzentyn - Granat Skarżysko-Kamienna 5:6 (2:4)
Bramki: Mirosław Kalista 2, Szymon Michta, Piotr Pawłowski, Dariusz Anduła - Jewgienij Ignatow, Marcin Kołodziejczyk z karnego, Mateusz Mianowany, Bartłomiej Malinowski, Mateusz Dziubek, Daniel Paczuła.
Łysica: Boszczyk - P. Hajdenrajch, Szymoniak, Kula, Płusa - Pawłowski, P. Kalista, Anduła, Michta, Chrzanowski - M. Kalista oraz Dymanowski, Kardas, Koprowski, Kołodziejski, Gryz, Paź.
Granat: Borgensztajn - Dziubek, Gębura, Styczyński, Kupczyk - Chrzanowski, Mianowany, Ignatow, Kołodziejczyk, Kowalski, Malinowski oraz Markowicz, Sala, Lisowski, Zygmunt, Paczuła, Marzysz.
Strzelec bramki dla Granatu, napastnik Jewgienij Ignatow jest nowym zawodnikiem skarżyskiego klubu, do którego przyszedł z Orlicza Sucheniów. -Padł hokejowy wynik. Oba zespoły przeprowadziły kilka ciekawych akcji - mówił po meczu w Kielcach Ireneusz Pietrzykowski, trener Granatu.
- Sam wynik wskazuje na to, że oba zespoły popełniły mnóstwo błędów w defensywie. Spisali się natomiast gracze ofensywni - powiedział Piotr Dejworek, trener Łysicy.

Naprzód Jędrzejów - Nida Oksa 8:0 (2:0)
Bramki: Sebastian Ryguła, Dominik Butenko, Piotr Matan 2, Tomasz Iwański 2, Aleksander Karpiński, Marcin Baran.
Naprzód: Pałaszewski - Gołębiowski, Puchrowicz, Radwański, Bębenek - Butenko, Kocełak, Matan, Kulesza - Baran, Ryguła oraz Gala, Kłek, Olszewski, Karpiński, Osiński, Iwański.
Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Hetman Włoszczowa 0:5 (0:1)
Hetman: Gieroń - Walasek, Ł. Groszek, Cegieła, Małek - T. Matuszewski, Chuptyś, Orzeł, Kowalski - Michałek, Miernik oraz Janicki, Krakowiak, Kubicz, M. Matuszewski, K. Saladra, Ścisłowski, Kozłowski, Krawczyk, M. Szafrański, Plebanek.
W Hetmanie testowany był pomocnik Unii Sędziszów Łukasz Chuptyś.

MKS KSZO Junior - Star Starachowice 0:3 (0:1)
Bramki: Karol Garbala, Patryk Kosztowniak, Piotr Bies.
Star: M. Kiełek - Dobrucki, Senderowski, Sałata, Chodniewicz - Garbala, P. Kiełek, Dudek, Kosztownia - Zięba, Kidoń oraz Szymański, Gruszczyński, Bies.

-To był nasz najlepszy sparing - mówił Zdzisław Spadło, trener Staru. W jego zespole zagrało kilku zawodników, którzy ostatnio mieli przerwę w treningach, głównie ze względu na problemy zdrowotne. Chodzi o Łukasza Sałatę, Piotra Dudka i Łukasza Gruszczyńskiego.

Kamienna Brody - GKS Rudki 1:2 (1:0)
Bramki: Michał Gawlik (samobójcza) - Marcin Wojciechowski, Robert Piekarz.
Kamienna: Duda - Dąbrowski, Sado, Cieślik, Kozera - Maciejczak, Kanarski, Spadło, Kiljański, Sęga, Tobiszewski oraz Wojtan, Madejski, Kotwa, Matyjasek.
GKS: Rafalski - Gawlik, Ł. Kowalski, Jaworek, Gryz - Cieślik, Wojciechowski, Łebek, Zakrzewski - Piekarz, Partyka oraz Kmiecik.

-Ozdobą meczu była bramka Marcina Wojciechowskiego. Popisał się soczystym uderzeniem z ponad 20 metrów i piłka wpadła samo w okienko. rzadko zdarzają się takie gole - mówił Dariusz Świetlik, trener GKS.

Korona Kielce (juniorzy) - Spartakus Daleszyce 1:2 (0:1)
Bramki: Makocki 74 - Stefański 30, K. Mojecki 80.
Spartakus: Palka - Wołczyk, Gołąbek, Stefański, Kaczmarek - W. Wołczyk, M. Wołczyk, Kaleta, Kraj - Strzębski, Olejarczyk oraz po przerwie: Smołuch, Wróblewski, J. Mojecki, Sitarz, Skrzypek, Stępień, Łosak, Maciejski, K. Mojecki, Kozubek.
Trener Spartakusa Dariusz Kozubek chwalił juniorów Korony, prowadzonych przez Cezarego Ruszkowskiego. To drużyna, która uczestniczy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.
- Grali naprawdę dobrze, ale my mieliśmy trochę więcej szczęścia i strzeliliśmy zwycięską bramkę - przyznał Kozubek.

Partyzant Radoszyce - Moravia Morawica 2:1 (2:0)
Bramki: Ifeanyi Nwachukwu, Łukasz Ubożak - Bartosz Kuzincow.
Partyzant: Zieliński - Miśtal, Prus-Niewiadomski, Pyzia, Ubożak - Gołuch, Czarnecki, Papros, Nieszporek - Kopyciński, Nwachukwu oraz Suchanek, Snoch, Poddębniak.

ŁKS Georyt Łagów - Gród Ćmińsk 3:2 (1:1)
Bramki: Damian Gardynik, Mateusz Żak, Daniel Duda - Kamil Frączyk, Artur Kuliński.
ŁKS Georyt: P. Pustuła - Brudek, Kowalski, Rechowicz, Markowicz - Rafalski, Sęk, Świątek, Wąs - Korczak, Gardynik oraz Duda, Żak, Stachura, Sajecki, Kowalik, Włodarczyk, Bujakowski, Kukiełka, Herbuś.

Piast Stopnica - Zenit Chmielnik 1:6 (0:6)
Bramki: Bartosz Judasz - Patryk Frankiewicz, Maksymilian Szczukiewicz 2, Damian Salwa, Kamil Ślusarczyk, Grzegorz Stępień.