Zamknij

Echo Dnia

Ciekawe zdjęcia z pobytu papieża Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. 3 czerwca mija 29 lat od tego wydarzenia

Mija 29 lat od wizyty Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. 3 czerwca 1991 roku śmigłowiec z papieżem wylądował na stadionie lekkoatletycznym na Pakoszu.

Fot. Archiwum Diecezjalne w Kielcach/Archiwum Józefa Płoskonki/Krzysztof Krogulec/Archiwum gminy Masłów

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/38] Następne

Ciekawe zdjęcia z pobytu papieża Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. 3 czerwca mija 29 lat od tego wydarzenia


Mija 29 lat od wizyty Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. 3 czerwca 1991 roku śmigłowiec z papieżem wylądował na stadionie lekkoatletycznym na Pakoszu. Jana Pawła II powitała delegacja z ówczesnym biskupem kieleckim Stanisławem Szymeckim i biskupami pomocniczymi Mieczysławem Jaworskim, Janem Gurdą, Piotrem Skuchą. Delegacji władz świeckich przewodniczył ówczesny wojewoda kielecki Józef Płoskonka.
W Kielcach Jan Paweł II uczestniczył w ostatniej sesji plenarnej III Synodu Diecezjalnego i podpisał dokumenty synodalne.
Z bazyliki katedralnej wyszedł na plac - dziś Plac Jana Pawła II, tam modlił się z wiernymi, siostrami zakonnymi i księżmi, a także poświęcił krzyż stojący przy ołtarzu polowym. Po krótkim odpoczynku w rezydencji biskupów udał się na mszę na lotnisku w Masłowie.
W Eucharystii pod przewodnictwem Jana Pawła II w Masłowie 3 czerwca 1991 roku uczestniczyło prawie pół miliona pielgrzymów z całego regionu.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie.
Szczegóły na kolejnych slajdach.
(dor)

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy