Cierpliwość popłaca. Relacja z meczu Hetman - Kmita Zabierzów 2:0

Jaromir KRUK
Młoda drużyna Hetmana Włoszczowa długo płaciła frycowe w III lidze, ale w końcu zaczęła gromadzić punkty. Z Kmitą na własnym stadionie podopieczni Jarosława Groszka zagrali popisową partię i odnieśli cenne zwycięstwo 2:0. - Cierpliwość popłaca - westchnął trener.

Jarosław Groszek, trener Hetmana:

- To był świetny mecz w naszym wykonaniu. Dwa gole strzelone, mnóstwo fajnych akcji, też z pierwszej piłki, zero z tyłu. Doświadczenie procentuje.

Szkoda, że tak dobry występ Hetmana oglądało mało widzów, bo było na co popatrzeć.

Już w 1 minucie Łukasz Oduliński był blisko strzelenia gola, ale bramkarz Kmity odbił piłkę na róg.

Rak błyszczał

Momentami można było odnieść wrażenie, że Hetman toczy mecz nie z Kmitą, ale bramkarzem tego zespołu. W 4 minucie, co prawda po strzale Mitki futbolówka otarła się o słupek włoszczowskiej bramki, ale potem goście zostali zepchnięci do defensywy. Raz po raz robiło się gorąco na przedpolu Kmity, okazje mieli Gawron, Kozieł, sam na sam z Ilińskim w 25 minucie przegrał Oduliński. Wreszcie w 42 minucie najlepszy na murawie Paweł Rak przeprowadził świetną akcję prawym skrzydłem, dograł w pole karne do Mateusza Gawrona, który był sprytniejszy od duetu obrońców i ulokował sprytnie piłkę w siatce. Przy drugim golu, Odulińskiego znów błysnął Rak (asysta), któremu tego dnia wychodziło niemal wszystko.

Pod kontrolą

Po zdobyciu dwóch bramek Hetman nadal grał fajny futbol, a największy podziw wzbudziła akcja z 81 minuty Kozieł - Gawron - Oduliński. Wszystkie zagrania z pierwszej piłki, milimetry dzieliły od powodzenia bramkowego. Jeszcze w 89 minucie Skiba był sam na sam z Ilińskim, ale wynik nie uległ już zmianie. To był najlepszy mecz Hetmana w tym sezonie. Prócz punktów dał nadzieję na udane kolejne występy w III lidze.