CLJ U-17. Wzięliśmy pod lupę ostatnie drużyny z czterech grup. Kto jest najlepszy z najgorszych?

Aktualizacja:

Gol24

©Wojciech Wojtkielewicz

MOSP Białystok, CWZS Bydgoszcz, Stilon Gorzów i Juventa Starachowice - co łączy te drużyny? Wszystkie zamykają stawkę w swoich grupach.

W grupie A MOPS Białystok wyraźnie odstaje od reszty stawki. Trzy punkty zdobyte w dziesięciu spotkaniach nie świadczą najlepiej o ekipie z Podlasia. Jedyne zwycięstwo przyszło w 7. kolejce, gdzie bramka Nikodema Cegielskiego zapewniła wygraną z Escolą Varsovią Warszawa. Zaledwie pięć zdobytych bramek przy trzydziestu trzech straconych sprawiły, że do przedostatniej Jagiellonii strata wynosi siedem punktów.

W grupie B znajduje się negatywny rekordzista w stawce drużyn z ostatnich miejsc. CWZS Bydgoszcz w dziewięciu meczach zdobył zaledwie jeden punkt, a miało to miejsce w 2. kolejce. Do miasta znad Brdy przyjechała szczecińska Pogoń i niespodziewanie straciła punkty. Obrona zespołu z Bydgoszczy prezentuje się jeszcze gorzej niż drużyna MOPS-u, bowiem straciła dwie bramki więcej. Poziom centralny brutalnie obnażył ten zespół.

W grupie C mamy dwie drużyny z taką samą ilością punktów. Ostatni KS Stilon Gorzów Wielkopolski i Chrobry Głogów. Obie drużyny zdobyły po pięć punktów, ale gorszy bilans sprawił, że to zespół z województwa lubuskiego zamyka ligową stawkę. Jedyne zwycięstwo odniesione przez Gorzowian było sporą niespodzianką, bowiem Stilon odprawił z kwitkiem Odrę Opole. Do dorobku pięciu punktów wliczają się remisy ze Śląskiem Wrocław i Odrą Opole.

Najlepiej ze wszystkich ostatnich zespołów ze swoich grup wygląda sytuacja Juventy Starachowice. Zespół z województwa świętokrzyskiego wygrał dwa mecze i poniósł osiem porażek. Sezon rozpoczął od wygranej ze Stalą Mielec 2:1 i na kolejne zwycięstwo musiał czekać do 7. kolejki, w której pokonał w Krośnie miejscowe Karpaty 2:1. Najlepszym strzelcem drużyny jest Piotr Mikos, którego cztery trafienia sprawiły, że należy do czołówki ligowych strzelców.

Juventa do bezpiecznego miejsca w tabeli traci pięć punktów i może jeszcze powalczyć o utrzymanie w lidze - podobnie jak zespoły Stilonu czy Chrobrego. Strata MOPS-u i CWZS jest zbyt duża by myśleć o utrzymaniu.