Co słychać u rywali Vive? Chambery straciło asa, zawodnicy Metalurga sprzedają bilety

Paweł KOTWICA
Skutecznością w ostatnim meczu Bjerringbro-Silkeborga błysnął środkowy rozgrywający reprezentacji Danii, Rasmus Lauge Schmid (na zdjęciu w środku, z numerem 11), który zdobył 10 bramek. Sławomir Stachura
Co słychać u rywali Vive Targi Kielce z Ligi Mistrzów: Newa Sankt Petersburg męczy się w rosyjskiej lidze, kolejny zacięty mecz rozegrał duńskie Bjerringbro-Silkeborg, zawodnicy Metalurga Skopje ...sprzedają bilety na swoje mecze. Kontuzji doznał Damir Bicanić, czołowy gracz francuskiego Chambery Savoie.

Pierwszy rywal Vive Targi Kielce, duńskie Bjerringbro-Silkeborg (mecz 30 września o godzinie 17 w Kielcach) z kłopotami awansował do ćwierćfinału Pucharu Danii. Do przerwy meczu z zespołem Mors Thy (do niedawna klub byłego zawodnika zespołu z Kielc, Dragana Tubicia) rywal kielczan przegrywał aż 16:21, grając dramatycznie słabo w obronie. Gospodarze wyrównali bardzo szybko po przerwie, zdobywając pięć bramek z rzędu (21:21), a potem mecz był zacięty i w 56 minucie był remis 31:31. Potem jednak Bjerringbro miało serię trzech bramek i zapewniło sobie zwycięstwo 34:31. Najwięcej bramek dla zespołu z Silkeborga zdobył reprezentant Danii, Rasmus Lauge Schmid - 10.

ŁOMOT PO PRZERWIE

W spotkaniu ligi słoweńskiej rozegranym w środę, Gorenje Velenje dość nieoczekiwanie remisowały do przerwy (19:19) na wyjeździe z drużyną z Ribnicy. Wyrównany pojedynek trwał jeszcze do stanu 25:23 dla Gorenje, a potem goście wręcz zdemolowali rywala, wygrywając kolejny kwadrans gry 14:2, ostatecznie zwyciężając różnicą 14 trafień. Najskuteczniejszym graczem Gorenje w Ribnicy był środkowy rozgrywający Marko Bezjak, który zdobył 10 bramek.

RD Ribnica Riko Hiše - RK Gorenje Velenje 27:41 (19:19)
Gorenje: Gajić (9), Taletovič (3) - Melić 5, Medved 3, Bezjak 10, Pucelj 1, Dolenec 4, Rutar 1, Cehte 4, Miklavčič 1, Gaber 3, Golčar 1, Dobelšek 2, Bajram 2, Nosan 2, Dujmovič 2.

KONTUZJA BICANICIA

W środę francuskie Chambery Savoie odniosło drugie ligowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe uczestnika Pucharu EHF, Nantes 32:29. Spotkanie było zacięte, goście wyszli na wyraźniejsze prowadzenie w 25 minucie (12:16), ale w 41 minucie był remis 22:22. Końcówka była zacięta, a sędziowie pokazali w niej aż trzy czerwone kartki (dwie dla graczy Chambery, jedną - Nantes).

Wcześniej Chambery straciło swojego czołowego zawodnika, 27-letniego lewego rozgrywającego z Chorwacji, Damira Bicanicia. Wicemistrz Europy z 2010 roku doznał kontuzji nogi, która wyklucza go z gry na co najmniej dwa miesiące. Oznacza to, że Chorwat nie zagra w meczu, które Chambery rozegra z Vive Targi Kielce przed własną widownią 21 października.

HBC Nantes - Chambery Savoie HB 29:32 (15:19)
Chambery: Grahovac, Dumoulin - Basić 9, N'Guessan 7, Paty 5, Detrez 4, Nocar 2, Marroux 2, Nyokas 1, Panić 1, B. Gille 1.

NEWA SIĘ MĘCZY

W trzeciej kolejce ekstraklasy Rosji, Newa Sankt Petersburg, drużyna trenera Dmitrija Torgowanowa, podejmowała SKIF Krasnodar. Jeszcze na 40 sekund przed końcem gospodarze przegrywali 19:20 (w 57 minucie 18:20), ale najpierw gola na remis zdobył prawoskrzydłowy Igor Poliakow, potem goście zgubili piłkę i niemal równo z końcową syreną zwycięstwo 21:20 zapewnił miejscowym prawy rozgrywający Anatolij Czezłow. Znów najwięcej bramek dla Newy zdobył prawoskrzydłowy Aleksander Sanaszkin (5).

Newa St. Petersburg - SKIF Krasnodar 21:20 (11:10).

St. Petersburg: Kiszow (15/35) - Nasyrow 4/8, Łaużin 0/1, Sanaszkin 5/7, Łyszkin 2/3, Nieżura, Siemienow 2/4, Czezłow 2/8, Nowosiełow 1/2, Kisielew, Poliakow 2/2, Czernych 2/3, Grigoriew 1/5.

ZAWODNICY SPRZEDAJĄ BILETY

Piłkarze ręczni macedońskiego Metalurga Skopje, w oczekiwaniu na swój pierwszy mecz w Lidze Regionalnej SEHA, sprzedają ... bilety na swoje mecze w Lidze Mistrzów. Za ladą jednego ze sklepów sponsorującego klub staną gwiazdy drużyny - Naumce Mojsovski, Filip Mirkulovski, Darko Stanić oraz Vanco Dimovski.