Cupić najskuteczniejszy. Chorwaci rozbili Koreę

/PK/
Ivan Cupić, nowy nabytek Vive Targi Kielce, był najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym meczu grupy B, Chorwacja - Korea Południowa na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Chorwaci wygrali 31:21, a Cupić zdobył 8 bramek.

Chorwacja - Korea Południowa 31:21 (14:8)

Chorwacja: Alilović, Losert - Balić 1, Duvnjak 5, Lacković 4, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 2, Horvat, Vuković 1, Buntić, Strlek 4, Cupić 8 (3), Nincević 2.

Dla obu zespołów był to pierwszy mecz na igrzyskach w Londynie. W pierwszej siódemce Chorwatów wyszły dwa nowe nabytki Vive Targi Kielce, lewoskrzydłowy Manuel Strlek i prawoskrzydłowy Ivan Cupić. Z ławki pierwszą połowę meczu obserwował trzeci z zawodników mistrza Polski, Denis Buntić (na jego pozycji, prawym rozegraniu, grał Marko Kopljar).

Chorwaci szybko wyszli na prowadzenie, a w pierwszych minutach większość bramek dla nich zdobywali skrzydłowi. Obaj byli najskuteczniejszymi zawodnikami Hrvatskiej w pierwszej połowie - Cupić zdobył wtedy cztery, a Strlek trzy bramki. Do przerwy zespół z Bałkanów zbudował sześciobramkową przewagę.
Po przerwie prowadzenie Chorwacji rosło bardzo szybko - wygrywali oni 23:10, a nawet 30:15. W końcówce wyraźnie pofolgowali Azjatom, dzięki czemu przegrali oni różnicą tylko 10 bramek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Cupić (w końcówkach obu połów spotkania zmieniał go Zlatko Horvat), który trafił 8 razy (z 6 metra - 3/3, ze skrzydła - 1/1, z 9 metra - 1/2, z karnych - 3/3, z kontry - 0/1, miał 2 asysty), Strlek, zmieniony na ostatni kwadrans przez Ivana Nincevicia, zanotował 4 trafienia (6 metrów - 1/1, skrzydło - 1/3, kontra - 2/3, miał też 1 stratę), a Buntić, który około 40 minuty zmienił Kopljara nie zdobył bramki (z 9 metra - 0/1, 2 asysty, 2 straty, 1 kara).

W innych meczach grupy B Hiszpania zmierzy się dziś z Serbią (godz. 17.15), a Węgry z Danią (22.15). W tym drugim meczu zagra bramkarz Vive Targi Kielce, Marcus Cleverly.
W pierwszym meczu grupy A Islandia wygrała z Argentyną 31:25.