Cupić wicekrólem strzelców i w "siódemce gwiazd". Cleverly "na podium"

/PK/
Ivan Cupić, nowy piłkarz ręczny Vive Targi Kielce, znalazł się w "siódemce gwiazd" olimpijskiego turnieju szczypiornistów w Londynie. Chorwacki skrzydłowy został również wicekrólem strzelców.

Cupić, prawoskrzydłowy, który od 1 lipca jest zawodnikiem mistrza Polski (przeszedł z niemieckich Rhein-Neckar Loewen) znalazł się w najlepszej siódemce jako jedyny z Chorwatów. Jego zespół pokonał dziś w spotkaniu o brązowy medal Węgrów 33:26, a Cupić zdobył 8 bramek. Popularny "Chupa-Chups" miał szansę na koronę króla strzelców, bo w turnieju zdobył aż 49 bramek (w 8 spotkaniach, średnia 6,125 na mecz). Ostatecznie o jedno trafienie wyprzedził go Szwed Niclas Ekberg, który w finale (Szwedzi przegrali w nim z Francją 21:22) zdobył 6 bramek, zgromadził 50 trafień i o jedno wyprzedził Chorwata. Cupić był za to skuteczniejszy, oddał 68 rzutów, co dało mu 72-procentową skuteczność, Szwed był o cztery procenty gorszy.

12. miejsce w klasyfikacji strzelców, z 28 bramkami, zajął inny nowy gracz mistrzów Polski, również chorwacki skrzydłowy, Manuel Strlek.

Wysoko w klasyfikacji bramkarzy skończył turniej duński bramkarz Vive Targi Kielce, Marcus Cleverly, który uplasował się na trzecim miejscu. Odbił 19 z 49 rzutów, co daje skuteczność 39 procent. Wyprzedzili go tylko Islandczyk Hreidar Gudmundsson (48/110 - 44 procent) i Szwed Johan Sjoestrand (73/176 - 41 procent). Duńczycy odpadli w ćwierćfinale, przegrywając ze Szwecją.

Bramka: Thierry Omeyer (Francja)

Lewe skrzydło: Jonas Kallman (Szwecja)

Lewe rozegranie: Aron Palmarsson (Islandia)

Środek rozegrania: Nikola Karabatic (Francja)

Prawe rozegranie: Kim Andersson (Szwecja)

Prawe skrzydło: Ivan Cupić (Chorwacja)

Koło: Julen Aguinagalde (Hiszpania)