Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cyfrowe punkty informacyjne stanęły w Staszowie i Kurozwękach. Mają ułatwić życie mieszkańców

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Jeden z infokiosków stanął przy staszowskim Ratuszu
Jeden z infokiosków stanął przy staszowskim Ratuszu
W Staszowie i Kurozwękach stanęły dwa infokioski, które mają ułatwić mieszkańcom dostęp do wszelakich informacji z całej gminy. Władze Staszowa mają nadzieję, że w przyszłości uda się zamontować kolejne takie punkty i coraz więcej osób będzie mogło z nich korzystać.

Infokioski stanęły w gminie Staszów

Infokiosk to samoobsługowe urządzenie elektroniczne. Nazywany jest również interaktywnym punktem informacyjnym. Urządzenie ma pomagać zarówno mieszkańcom, jak i turystom w samodzielnym wyszukiwaniu interesujących ich informacji. Dzięki niemu poznawanie i poruszanie się po mieście ma być dużo łatwiejsze, ponieważ wszelkie niezbędne informacje na przykład na temat zabytków wartych zwiedzania, miejsc odpoczynku, czy innych atrakcji można znaleźć właśnie w infokiosku.

- Urządzenie pomoże w lepszym stopniu poznać naszą gminę, a w przyszłości pomóc się również zareklamować naszemu miastu oraz lokalnym przedsiębiorcom - powiedział burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.

Obecnie na terenie gminy Staszów znajdują się trzy tego typu urządzenia. Oprócz tych zamontowanych na staszowskim rynku oraz w Kurozwękach można skorzystać także z infokiosku zainstalowanego w Punkcie Informacji Turystycznej mieszczącym się w Staszowie. Ostatni z wymienionych był pierwszym takim urządzeniem w gminie Staszów i działa od listopada 2021 roku.

- Oczywiście montaż infokiosku w Punkcie Informacji Turystycznej nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie w tym miejscu można uzyskać najważniejsze informacje turystyczne na temat naszego regionu. Nie inaczej jest w Kurozwękach, gdzie znajduje się zespół pałacowy i kraina bizonów, a rokrocznie zjeżdża się tutaj mnóstwo turystów z całej Polski - dodaje burmistrz.

Władze Staszowa myślą już o zakupie kolejnych infokiosków.

- Chcielibyśmy, aby stanęły w Golejowie, Parku Górników Siarkowych i Wiśniowej, gdzie oprócz informacji ogólnych mogłyby oferować te historyczne i przyrodnicze. Jednak będzie to możliwe dopiero po starcie kolejnych tego rodzaju projektów i uzyskaniu dofinansowania - tłumaczy Leszek Kopeć.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie