Czarni Połaniec czwarci w szkoleniu młodzieży w województwie. Najwięcej punktów zdobyli zapaśnicy

PK
Tadeusz Szkwarek (z lewej) i Wiktor Skrobacz, trenerzy zapasów w Czarnych Połaniec MKS Czarni Połaniec
Czarni Połaniec zajęli czwarte miejsce w województwie świętokrzyskim w sporcie młodzieżowym. Najwięcej punktów dla Czarnych zdobyli zapaśnicy.

Instytut Sportu w Warszawie prowadzi klasyfikację klubów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, obejmującego krajowe zawody mistrzowskie, w kategoriach wiekowych młodzika, juniora młodszego, juniora, młodzieżowca.

W klasyfikacji wojewódzkiej klubów wygrał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 298,24 pkt., przed KKL Kielce 162, Vive Kielce - 155,36 i Czarnymi Połaniec 146.

Sekcja zapaśnicza MKS Czarni Połaniec w zestawieniu klubowym w województwie świętokrzyskim zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 128 pkt. Na czwartym miejscu uplasowało się Stowarzyszenie Centrum Sport i Rekreacja Staszów - 19 pkt.

W klasyfikacji punktowej klubów z gminy Połaniec pierwsi byli Czarni - 146 punktów (sekcja zapaśnicza 128 pkt, siatkówki plażowej - 13 pkt, tenisa stołowego - 5 pkt.) przed Żaczkiem Połaniec - 28 pkt. Dalsze miejsca: 3. Stowarzyszenie Centrum - 19, 4. MKS Olimpia-Pogoń Staszów 5,22, 5. KS Korab OSiR Staszów 5, 6. ULKS Gryf Rytwiany 4.

W klasyfikacji wojewódzkiej gmin, Połaniec zajął trzecie miejsce, podobnie jak powiat staszowski w klasyfikacji powiatów.