Czarni Połaniec wygrali z Popradem Muszyna

/Dor/
W meczu o trzecioligowe punkty Czarni Połaniec wygrali na własnym stadionie z Popradem Muszyna 1:0 po bramce Tomasza Wolana. Zwycięstwo zespół zadedykował trenerowi Tomaszowi Kicińskiemu, który właśnie dziś, czyli 16 kwietnia, obchodzi urodziny.

Czarni Połaniec – Poprad Muszyna 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Tomasz Wolan 61.

Czarni: Dydo 6 – Załucki 6, Zięba 6, Witek 6, Krępa 6 – Cecot 6 (72. Meszek 2), Obierak 6, Ryguła 5 (55. Mazurkiewicz 2), Skiba 6, Wolan 7 (83. Ryński nie klas.) – Kamiński 6 (90+1 Dyl nie klas.).

Poprad: Paździor Ż – Merklinger, Janur, Zachariasz, Zielonka (70. Kurzywilk) – Maślanka, Podgórni, Damasiewicz CZ 90+2, Bomba – Polański Ż, Tokarz.

Sędziował: Kamil Pastuszka ze Starachowic. Widzów: 150.

-Dobrze, że wygraliśmy, ale zagraliśmy słabiej niż ostatnio. W pierwszej połowie byliśmy trochę „zamuleni”. Goście stworzyli dwie groźne sytuacje, ale wybijaliśmy piłkę z linii bramkowej. Nic się nie kleiło. Po przerwie było dużo lepiej. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje i jedną wykorzystaliśmy – mówił po spotkaniu Tomasz Kiciński, trener Czarnych.

Zwycięski gol dla jego drużyny padł w 61 minucie. Maciej Witek zagrał do Tomasza Wolana. Najpierw trafił on w bramkarza, ale dobitka była skuteczna. Goście w 85 minucie mogli wyrównać, ale na drodze do szczęścia stanął słupek. Jeśli chodzi o Czarnych, strzelali jeszcze Tomasz Wolan i Piotr Kamiński, ale bez efektu bramkowego.

-Graliśmy dużo lepsze mecze i przegrywaliśmy. Z Popradem zagraliśmy słabiej, ale zdobyliśmy trzy punkty i to jest najważniejsze. Dziękuję zawodnikom za to, że sprawili mi miły urodzinowy prezent – dodał Tomasz Kiciński.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za ostre wejście w nogi Piotra Mazurkiewicza otrzymał Bartłomiej Damasiewicz.