“Czerwone" pożegnanie. Orlicz Suchedniów - Górnik Wieliczka 0:0

RTK
Łukasz Kaczmarek był wyróżniającym się graczem Orlicza w meczu z Górnikiem Wieliczka. fot. Rafał Kaczmarek
Piłkarze Orlicza Suchedniów zremisowali w ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym stadionie z Górnikiem Wieliczka 0:0, nie potrafiąc wykorzystać gry w przewadze dwóch zawodników...

Orlicz Suchedniów - Górnik Wieliczka 0:0

Orlicz: Bilski 6 - Krogulec 6, Gil 6, Kubiec 6, Nowocień 5 - Mojecki 0 (65 Zegadło 1), Rogala 6 (81 Kozera nie klas.), Hajduk 6, Kaczmarek 7 - Wilk 5, Rabenda 5.

Kartki - czerwone: Mojecki (65 minuta, druga żółta już po zejściu z boiska, Orlicz) - Magiera (40 min., druga żółta, Górnik), Nowak (47 min., niesportowe zachowanie, Górnik). Żółte: Nowocień, Mojecki, Rabenda (Orlicz) - Magiera, Staszewski, Kapusta (Górnik).
Sędziował: Zbigniew Górnicki z Kielc.
Widzów: 250.

W ostatnim meczu jesieni w Suchedniowie kibice nie ujrzeli bramek, ale za to aż trzy czerwone kartki. Przez prawie całą drugą połowę Orlicz grał w przewadze dwóch zawodników (arbiter Zbigniew Górnicki wyrzucił z boiska Jarosława Magierę i Łukasza Nowaka z Wieliczki), ale mimo przygniatającej przewagi i wielu okazji strzeleckich, nie potrafił choćby raz znaleźć sposobu na bramkarza Górnika. W 65 minucie meczu sędzia pokazał drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik graczowi miejscowych Karolowi Mojeckiemu, który wdał się w ostrą dyskusję z arbitrem. Działo się to przy ławce rezerwowych gospodarzy, już po zejściu zawodnika z boiska.