Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Człowiek i Przedsiębiorca Roku w Pierzchnicy

Beata KWIECZKO
Laureaci XIV edycji konkursu Człowiek Roku gminy Pierzchnica.
Laureaci XIV edycji konkursu Człowiek Roku gminy Pierzchnica. Urząd Gminy w Pierzchnicy
Już po raz czternasty gmina Pierzchnica wybrała Człowieka Roku. Tym razem zaszczytny tytuł otrzymała Monika Pawlik, sołtys Pierzchnicy. Po raz piąty przyznano też tytuł Przedsiębiorca Roku. Za najlepszego uznano Tomasza Pietrzyka, właściciela firmy "Transport Osobowo-Ciężarowy".

Uroczystość, podczas której wręczone zostały tytuły Człowiek Roku i Przedsiębiorca Roku 2012, odbyła się w niedzielę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pierzchnicy. W gali uczestniczyło blisko 300 gości z terenu gminy oraz przedstawiciele władz województwa.

W pierwszej kolejności rozstrzygnięta została piąta edycja konkursu "Przedsiębiorca Roku". Tytułem tym uhonorowano Tomasza Pietrzyka, który prowadzi w Pierzchnicy firmę "Transport Osobowo-Ciężarowy". Jury przyznało też dwa wyróżnienia. Otrzymali je Ryszard Wójcik, właściciel firmy Handlowo-Usługowej w Ujnach oraz Monika Nowak, która prowadzi w Pierzchnicy salon fryzjerski "Wiki". Było też wyróżnienie specjalne. Trafiło do Andrzeja Borowieckiego, właściciela firmy "Borowiecki", który zarządza Domem Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.

Konkurs Człowiek Roku odbywał się już po raz czternasty. Honorowy tytuł otrzymała sołtys Pierzchnicy, Monika Pawlik. Jury doceniło jej niezwykły temperament, kreatywność, twórczość i konsekwentne dążenie do celu. Laureatka wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowała Wigilię, Dzień Kobiet i inne spotkania integrujące mieszkańców. Jej aktywność została dostrzeżona na Zjeździe Sołtysów w Wąchocku w 2012 roku, gdzie otrzymała wyróżnienie Sołtys Roku. Jest osobą otwartą, która zawsze chętnie służy pomocą innym.

Oprócz tytułu głównego, przyznano cztery wyróżnienia. Państwo Beata i Zbigniew Osmanowie, którzy prowadzą w Pierzchnicy Skład Budowlany "Motozbych" zostali nagrodzeni za działalność charytatywno-sponsorską na rzecz gminy, lekarz rodzinny Zbigniew Hołody za cierpliwość i oddanie, z jakimi wykonuje swoją pracę, Barbara Sędzimir za zaangażowanie w działalność społeczną, a zespół ludowy Gumieniczanki za kultywowanie tradycji śpiewem piosenek i przyśpiewek.

Podczas uroczystości nie zabrakło dobrego jedzenia i muzyki. Do tańca przygrywał zespół Twenty One. W ciągu minionych lat tytuł Człowieka Roku gminy Pierzchnica otrzymało 13 osób, a wyróżnionych zostało 35. Wyróżnienia specjalne trafiły do 16 osób. Poza osobami indywidualnymi nagradzane wyróżnieniami były także 3 zespoły folklorystyczne oraz stowarzyszenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie