Cztery medale kielczan w Pucharze Świata w kick boxingu

(dor)
Na zawodach Pucharu Świata w kick boxingu, które odbyły się we włoskim Rimini, Polacy zdobyli 18 medali. Cztery z nich zapisali na swoim koncie reprezentanci Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

Świetny debiut w reprezentacji Polski seniorów zanotowała Gabriela Bednarowicz, która rywalizowała w kategorii 56 kilogramów w full contact. Stoczyła trzy walki i zdobyła srebrny medal.

- Jak na debiut, wypadła znakomicie - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

Mateusz Jakubowski startował w kategorii juniorów w wadze 63 kilogramów w kick light. On również wywalczył srebrny medal. Robert Soboń rywalizował natomiast w juniorach w 57 kilogramów. Zdobył dwa brązowe medale - pierwszy w kick light, gdzie startował razem z seniorami, i w light contact w kategorii 16-18 lat.

- Niestety, w przypadku Mateusza jak i Roberta w pojedynkach z Włochami sędziowie bardziej faworyzowali gospodarzy. Nasi zawodnicy dostawali upomnienia za zbyt silny kontakt i tym samym ostrzeżenia, co skutkowało odjęciem punktów - mówił trener Marek Soboń. Dodajmy, że w zawodach Pucharu Świata w Rimini wystartowało 1921 zawodników z 16 państw.

Z kolei Sandra Drabik, która na koncie ma wiele sukcesów w kick boxingu, a teraz rywalizuje w boksie, z kadrą narodową przebywa już w Baku. Przygotowuje się do piątkowej walki na I Igrzyskach Europejskich. Liczy na udany występ na tej prestiżowej imprezie.