Cztery medale naszych zawodników na mistrzostwach Polski w squashu

/dor/
Bracia Leon Krysiak (z prawej) i Karol w Szczecinie zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal. Michał Sieradzan
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Kielecczyzny na Mistrzostwach Polski w squashu, które odbyły się w Szczecinie.

Pierwsze miejsce zajęli Maja Maziuk w kategorii do 11 lat i Leon Krysiak do 13 lat z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Katapulta Squash Kielce. Wicemistrzami Polski zostali Karol Krysiak do 11 lat (również Katapulta) i Mikołaj Giemza z Piekoszowa w grupie do 17 lat.

Karol Krysiak startował w kategorii 11 lat, w której rywalizowało 26 graczy. W finale przegrał z Janem Samborskim z Poznania. Leon Krysiak rywalizował w kategorii do 13 lat, w najsilniej obsadzonej grupie 24 graczy, i miał bardzo trudne losowanie. - W półfinale zagrał dramatyczny mecz z Łukaszem Marcinkowskim. Przy stanie 2:2 w setach Leon doznał kontuzji. Mecz był przerwany i Leon miał 3 minuty na „powrót do zdrowia”. Mimo bólu i skręconej kostki wygrał piątego seta i całe spotkanie 3:2. W finale, mimo urazu, pokonał Mateusza Marcinkowskiego, w perfekcyjny sposób wykorzystując swoje umiejętności - mówił Michał Sieradzan, prezes Katapulty.

Mikołaj Giemza z Piekoszowa w finale spotkał się z Filipem Jarotą. - Wiemy, że nawet ściany pomagają gospodarzom. Tak było i tym razem, Mikołaj musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie zajął drugie miejsce - dodał Michał Sierdzan.
Miłą niespodziankę sprawiła Maja Maziuk, która urodziła się w Kielcach, a mieszka w Australii. - Zaskoczyła wszystkich, zdobywając mistrzostwo Polski w kategorii 11 lat. Pewnie kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Nasz region osiągnął więc wielki sukces na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Mamy dwoje mistrzów Polski - Maję Maziuk i Leona Krysiaka i dwóch wicemistrzów - Karola Krysiaka i Mikołaja Giemzę - z zadowoleniem mówił Michał Sierdzan.

Warto wspomnieć o udanych występach pozostałych graczy reprezentujących region: Janek Figarski w kategorii 15 lat zajął dwunaste miejsce, Wojciech Sieradzan w grupie 13 lat był dwunasty, a Maciek Słowik w kategorii 15 lat był dziewiętnasty.

- Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a obecni na turnieju trenerzy i koordynatorzy reprezentacji Polski juniorów potwierdzali, że w województwie świętokrzyskim mamy utalentowaną młodzież - zaznaczył Michał Sierdzan.