Cztery medale zapaśników w Krotoszynie

Dorota Kulaga
Trener Wiktor Skrobacz z medalistami zawodów w Krotoszynie.
Trener Wiktor Skrobacz z medalistami zawodów w Krotoszynie. Fot. Archiwum klubu
W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.

W turnieju rozegranym w dwóch kategoriach wiekowych (kadet oraz junior - młodzieżowiec) województwo świętokrzyskie wystawiło 10-osobową ekipę z czterech klubów województwa.

W klasyfikacji województw wśród kadetów nasze województwo uplasowało się na drugiej pozycji, za województwem lubelskim, zdobywając cztery medale.

Kacper Szafraniec z Guliwera Kielce zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 42 kilogramów, Bartosz Krzemiński ze Znicza Chęciny wywalczył srebro w kategorii wagowej do 46 kilogramów, Jakub Wojsa z Centrum Staszów zdobył złoto w kategorii do 54 kilogramów, Jakub Władczyk z Czarnych Połaniec wywalczył złoto w kategorii do 76 kilogramów.

Punktowane miejsca zajęli jeszcze: 5. Paweł Prokop ze Znicza Chęciny w kategorii do 76 kg, 5. Kamil Kurek ze Znicza do 85 kg, 5. Dominik Wolak z Czarnych Połaniec do 100 kg, 7.

Marcin Czwartosz z Czarnych do 69 kg, 12. Michał Szymański z Centrum do 63 kg, 12. Klaudiusz Sobieniak z Centrum do 69 kg.