Cztery medale zawodników Tęczy-Społem Kielce na mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym w Skierniewicach

Dorota Kułaga
Dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki Klubu Sportowego Tęcza-Społem w Kielcach na trzydniowych Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Skierniewicach. Pomimo wcześniejszych obostrzeń pandemicznych wystartowało 286 zawodniczek i zawodników.

Wśród tak dużej liczby startujących kieleccy zawodnicy zdobyli 4 medale, w tym jeden złoty. Wiktoria Białacka ostatni rok w młodzieżowcach zaakcentowała srebrnym medalem w kategorii 76 kilogramów, uzyskując 100 kg w przysiadzie, 55 kg w wyciskaniu leżąc, 135 kg w martwym ciągu i 290 kg w trójboju.

Debiutujący w trójboju 14-letni Radosław Rogala wystartował w kat. 53 kg młodzików zdobywając złoty medal wynikami: 75 kg przysiad, 45 kg wyciskanie, 95 kg martwy ciąg i 215 kg trójbój.

Sławomir Szymura w kat. 66 kg młodzieżowców zajął 3 miejsce z wynikiem 452,5 kg w trójboju (162,5 kg przysiad, 105 kg wyciskanie, 185 kg martwy ciąg). Również w młodzieżowcach wystartował Mateusz Kumański w kat. 105 kg zdobywając srebrny medal. Zaliczył w bojach: 250 kg przysiad, 152,5 kg wyciskanie leżąc, 260 kg martwy ciąg, oraz w trójboju 662,5 kg.

Mateusz Kumański z tymi wynikami został sklasyfikowany na 5 m. w kategorii 105 kg seniorów. W walce o srebrny medal kat. 93 seniorów Mateusz Ząbek uzyskał 232,5 kg w przysiadzie, 175 kg w wyciskaniu i 250 kg w martwym ciągu, paląc decydujące 267,5 kg. Zaliczone 657,5 kg dało ostatecznie 5 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej KS Tęcza-Społem w Kielcach zajęła 5 miejsce w kategorii młodzieżowców i 10 miejsce w kategorii seniorów. W klasyfikacji drużynowej open Tęcza-Społem zajęła 12 miejsce wśród 38 startujących klubów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani