Czupryńska i Wesołowska bilardowymi mistrzyniami Europy!

(SAW)
Oliwia Czupryńska (z lewej) i Katarzyna Wesołowska ze złotymi  medalami Mistrzostw Europy.
Oliwia Czupryńska (z lewej) i Katarzyna Wesołowska ze złotymi medalami Mistrzostw Europy. Sławomir Stachura
Wielki sukces polskich bilardzistek. Na rozgrywanych w Austrii mistrzostwach Europy Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce i Katarzyna Wesołowska (ERG Bieruń Folie) zdobyły drużynowe mistrzostwo Europy!

Oliwia i Kasia powtórzyły swój sukces z 2012 roku, gdy również zdobyły złoto mistrzostw Europy. Wtedy obydwie reprezentowały kielecki klub, a obecnie kielczanka Kasia Wesołowska reprezentuje ERG Bieruń Folie.

W drodze do złota Polki stoczyły siedem pojedynków, a w finale pokonały Rosjanki 2:1. Brązowe medale przypadły ekipom Norwegii i Niemiec.

Droga po złoto naszej reprezentacji: Polska - Szwajcaria2:1, Polska – Belgia 1:2, Polska – Portugalia 2:1, Polska - Holandia 2:1, Polska – Austria 2:1, Norwegia 2:1 (półfinał), Polska - Rosja 2:1 ( finał ).

Panowie w drużynie spisali się słabiej i nie obronili złotego medalu. Zajęli 9 miejsce.

Dla wywodzącej się z Ostrowca Świętokrzyskiego Czupryńskiej to trzeci medal na tych mistrzostwach, bo wcześniej wywalczyła srebro w odmianie 14/1 i brąz w 10.

Po złocie Czupryńskiej i Wesołowskiej Polskę awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Polska ma na swym koncie już pięć medali.