Czupryńska pojedzie na mistrzostwa Europy

/waf/
Kamil Markiewicz
Zawodniczka Nosanu Galerii Echo Kielce Oliwia Czupryńska wygrała pierwsze zawody tegorocznej edycji Pucharu Polski Kobiet w Pool Bilard.

Do turnieju w Kielcach przystąpiło 21 zawodniczek, w tym kilka debiutujących w zawodach tej rangi. Pochodząca z Magoni uczennica Liceum Ogólnokształcącego numer 3 imienia Władysława Broniewskiego w Ostrowcu w drodze do ćwierćfinału pokonała 5:2 Agatę Sochacką z UKS Dragon Srock i 5:1 Sylwię Ząbek z Pino Dębica. W ćwierćfinale rozprawiła się 5:1 z Ewą Kwiatkowską z klubu Akademia Bilardowa Rokietnica. W walce o finał nasza 17-latka przy stanie 4:4 wykorzystała błąd Izabeli Łąckiej z Pino Dębica i zakończyła zwycięsko pojedynek. Finał z Karoliną Pikul z Oskara Stalowa Wola rozstrzygnęła na swoja korzyść 5:0. - Cieszę się ze zwycięstwa, bo wróciłam do rywalizacji- mówi Oliwia. - Mistrzostwa Polski mi nie wyszły, gdyż nie zdobyłam złotego medalu, ale ten turniej bardzo dobrze rokuje na tegoroczny sezon.

Zwyciężczynię ubiegłorocznego rankingu Polski kobiet i mistrzynię świata juniorek czekają teraz trudne zawody, bowiem znalazła się w czteroosobowej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w pool bilard w Luksemburgu. Oliwia zagra indywidualnie w cztery odmiany i z Katarzyną Wesołowską drużynowo. Pierwsze pojedynki już 21 marca.