Czupryńska walczy o medale mistrzostw Europy

/waf/
Oliwia Czupryńska została zwyciężczynią drugich zawodów Super Pucharu Polski Kobiet w Bilard - Why Not Holidays rozegranych w Galerii Łódzkiej. Od środy jest w ośmioosobowej reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy.

Dwudniowe zawody o Super Puchar Polski Kobiet w Bilard to nowa formuła rywalizacji najlepszych polskich bilardzistek. Sześć pierwszych zawodniczek ubiegłorocznego rankingu Pucharu Polski Kobiet, w tym jego zwyciężczyni Oliwia Czupryńska, ma zapewniony udział w finałowym turnieju. Jego skład uzupełniają zawodniczki wyłonione z eliminacji.

Pierwsze zawody rozegrane w Galerii Echo Kielce zakończyły się zwycięstwem Katarzyny Wesołowskiej, która pokonała Oliwię 5:4.

W niedzielę w Galerii Łódzkiej doszło w finale do rewanżu zawodniczek Nosanu Galerii Echo Kielce. Tym razem uczennica Liceum Ogólnokształcącego numer III imienia Wł. Broniewskiego w Ostrowcu pokonała Wesołowską 5:3 i jest na 1. miejscu w rankingu 2013. Tuż za nią jest Wesołowska.

Obie zawodniczki kieleckiego klubu w środę rozpoczęły udział w mistrzostwach Europy w słoweńskim nadmorskim mieście Portoroz, gdzie bronią złota w drużynie wywalczonego rok temu w Luksemburgu. - Mamy w planach powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu w drużynie, ale indywidualnie też chciałabym coś zawalczyć- powiedziała Oliwia Czupryńska.