Czwarta liga świętokrzyska. Naprzód Jędrzejów pierwszym pogromcą Czarnych Połaniec

Piotr Stańczak
Pierwszą porażkę w tym sezonie ponieśli czwartoligowi piłkarze Czarnych Połaniec. W sobotę ulegli na własnym boisku Naprzodowi Jędrzejów 0:1.

Czarni Połaniec - Naprzód Jędrzejów 0:1 (0:1)

• Bramka: 0:1 Mateusz Fryc 13.
  • Czarni: Janowski - Bażant, Witek, Załucki (90. Cecot), Krępa - Stypa, Ryguła, Muniak (60. Skiba), Kamiński - Miazga, Trytek (55. Gilar).
  • Naprzód: Pałaszewski - Kowalczyk (87. Rybicki), Puchrowicz, Maciejewski, Szymoniak - Maniara, Osiński, Pawłowski, Owczarek - Fryc, Szymański (55. Sputo).
  • Sędziował: Krzysztof Piekarski.

Czarni znaleźli pierwszego pogromcę w tym sezonie. Jedyny gol dla Naprzodu padł w trzynastej minucie. Mateusz Fryc plasowanym strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

- Częściej posiadaliśmy piłkę. W drugiej połowie najlepszą okazję do wyrównania miał Dawid Stypa, ale po jego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Goście bronili się głównie na swojej połowie, ale ich taktyka okazała się skuteczniejsza - relacjonował Mateusz Sobierajski, kierownik drużyny z Połańca.