Czwarta liga świętokrzyska. Zwycięstwo Łagowa, porażki Nowin, Łysicy Bodzentyn i Lubrzanki Kajetanów

Paweł Jaworek, grający trener ŁKS Probudex  Łagów.
Paweł Jaworek, grający trener ŁKS Probudex Łagów.
W meczach 8 kolejki czwartej ligi, ŁKS Probudex Łagów wygrał 2:1 z Lubrzanką Kajetanów, GKS Nowiny przegrały 0:1 z Wierną Małogoszcz, a Łysica Bodzentyn uległa na wyjeździe 0:1 Kamiennej Brody.

Wierna Małogoszcz - GKS Nowiny 1:0 (1:0),
Mateusz Fryc 5.
Wierna: Szram - Kołodziejczyk, Bała, Pawłowski, Malinowski, B. Wijas (46 Krzyżyk), Bujak, Czarnecki, Kraus (75 Gągorowski), Rogula (89 Grzyb), Fryc (90 Foksa).
Nowiny: Gogulski - Szewczyk (86 Gębalski), Cichoń, Ślefarski, Kwiatek, Szmalec, Matachowski (63 Szymonek), Wojtal (78 Sołtysiak), Kuzincow, Dziubek, Papka.

Nowiny kończyły mecz z ... 9. W 44 minucie czerwoną kartką (dwie żółte) został ukarany, Przemysław Cichoń. W 88 minucie czerwoną kartką (dwie żółte) został ukarany, Dawid Kwiatek.
Gospodarze już w 5 minucie po akcji dwójki napastników i strzale Mateusza Fryca strzelili gola.
- Za chwilę mieliśmy okazję na 2:0, którą nie wykorzystał Paweł Rogula. W pierwszej połowie powinniśmy zdobyć kilka goli, skończyło się tylko na jednym. Uważam jednak, że nasza wygrana jest jak najbardziej zasłużona - mówił po meczu, Paweł Bień, trener Wiernej.

ŁKS Probudex Łagów - Lubrzanka Kajetanów 2:1 (0:0)
Karol Stępnik 51, 60 - Karol Zwierzyński 89.
ŁKS Probudex: Palka - Kołodziej, Jaworek, Dudzik, Majewski, Rusiecki (70 Jaskuła), Kaleta, Mika (82 Bujakowski), Malinowski (65 Basąg), Stępnik, Stachura.
Lubrzanka: Dudek — Zawierucha, Orliński (60 Gajos), Czeneszkow, Grzejszczyk, Piwowarczyk, Zwierzyński, Kozubek, Bęben (65 Foks), Kopyciński (70 Gaj), Bracha.

Na boisku w obu zespołach pojawili się grający trenerzy, Paweł Jaworek (Łagów) i Dariusz Kozubek (Lubrzanka).
Bardziej po meczu cieszył się ten pierwszy, bo jego zespół wygrał.
W 51 minucie po zagraniu piłki przez Jakuba Stachurę do Karola Stępnika, ten drugi wyszedł sama na sam z bramkarzem Lubrzanki i skierował piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył także Karol Stępnik, także w sytuacji sam na sam pokonał golkipera z Kajetanowa. Asystę zaliczył grający trener Łagowa Paweł Jaworek. Honorowego gola tuż przed zakończeniem meczu strzelił dla Lubrzanki z rzutu wolnego, Karol Zwierzyński.

Kamienna Brody - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0)
Przemysław Rzepa 65.
Kamienna: Krupa - Tymoszczuk, Kudriawcew, Świątek, Małaczek, Zalewski, Franus, Pocheć (78 Czupryński), Dziewięcki, Rzepa (90 Nowak), Niedbała (62 Soboń).
Łysica: Wróblewski - Rak, Kołodziejski, Stodulski (75 Kupisz), Czerkasyn (46 Pietrzyk), Jaros (88 Pożoga), Taler (85 Rechowicz), Chrzanowski, Kalista, Detka, Hajduk.

Zespół Kamiennej Brody w tym meczu prowadził Krzysztof Trela, były trener Łysicy.
Jedyna bramka padła po stałym fragmencie gry i strzale Przemysława Rzepy.
Wygrana mogła być znacznie wyższa, ale Łysicę o wyżej porażki uratował bramkarz Tomasz Wróblewski.