Czwarta porażka koszykarzy UMKS Kielce w drugiej lidze. Przegrali w Krakowie

Redakcja
Wojciech Miernik (z piłką) zdobył w Krakowie 14 punktów.
Wojciech Miernik (z piłką) zdobył w Krakowie 14 punktów. fot. Sławomir Stachura
Po czterech zwycięstwach z rzędu gorycz porażki muszą przełknąć koszykarze UMKS Kielce. W sobotę drużyna Rafała Gila przegrała w meczu na szczycie drugiej ligi w Krakowie z AZS AGH Alstom.

Obydwa zespoły przystąpiły do tego spotkania osłabieni. W kieleckiej drużynie nie zagrał kontuzjowany Artur Busz, a wśród gospodarzy zabrakło byłego gracza UMKS, środkowego Kamila Kameckiego.

Mecz od początku nie układał się po myśli kielczan. Nasza drużyna pozwoliła zebrać gospodarzom za dużo piłek (47:33 w zbiórkach), trafili tylko 4 "trójki" i nie trafili aż 11 rzutów wolnych. Już w pierwszej kwarcie krakowianie prowadzili 21:9, jednak zmieniona obrona w drugich dziesięciu minutach przyniosła efekt i do przerwy UMKS przegrywał tylko 24:27.

Na pierwsze prowadzenie kielczanie wyszli jednak dopiero w 28 minucie po dwóch z rzędu celnych rzutach z dystansu Jakuba Lewandowskiego (41:42). W decydujących momentach pod koniec meczu tej skuteczności jednak zabrakło.

To czwarta porażka kieleckiej drużyny w 15 meczach tego sezonu grupy C II ligi. Dzięki zwycięstwu, sobotni rywale UMKS zrównali się z naszą drużyna punktami.

AZS AGH Alstom Kraków - UMKS Kielce 69:62, (21-11 6-13 18-18 24-20).
UMKS:
Dryjański 15 (1x3), Miernik 14, Machowski 10 (1x3, 12 zb), Makuch 8, Bacik 6, Lewandowski 6 (2x3), Fąfara 3, Osiakowski.

W innych meczach: Tur Bielsk Podlaski - SKK Siedlce 75:89, Wisła Kraków - Pułaski Warka 67:106, Rosa II Radom - Księżak Łowicz 70:62, KS Piaseczno - Sokół Ostrów Mazo-wiecka 111:64.