Czwarta z rzędu porażka UMKS Kielce

kw
Paweł Bacik zdobył w Przemyślu 7 punktów.
Paweł Bacik zdobył w Przemyślu 7 punktów. fot. Sławomir Stachura
Inny wynik niż zwycięstwo koszykarzy Polonii Przemyśl w środowym meczu byłby traktowany jako duża niespodzianka. Koszykarze UMKS Kielce jednak postawili twarde warunki gospodarzom zajmującym trzecie miejsce, prowadząc nawet po dwóch kwartach jednym punktem.

Polonia Przemyśl - UMKS Kielce 71:62 (21:18, 13:17, 18:9, 19:18)

UMKS: Bacik 7 (1x3), Jaworski 0, Dziura 10 (2x3), Tokarski 3 (1x3), Kij 10 (2x3), Miernik 15 (1x3), Rzońca 5, Lewandowski 12, Kołacz 0.

Nadal bez zwycięstwa w nowym roku są drugoligowi koszykarze UMKS Kielce. Wczoraj dość niespodziewanie postawili twarde warunki trzeciej ekipie tabeli, Polonii Przemyśl i to na ich parkiecie. Podopieczni Rafał Gila prowadzili nawet po pierwszej połowie jednym punktem, jednak słaba trzecia kwarta przesądziła o zwycięstwie gospodarzy.

- Zagraliśmy dużo lepiej niż w ostatnich meczach, przyjechaliśmy walczyć o zwycięstwo, także jesteśmy rozczarowani, ale zapominamy o tym meczu, bo w sobotę gramy kolejny - powiedział Rafał Gil.