Dafi Społem Kielce pokonało u siebie Cerrad Czarnych Radom 3:2

Kamil Markiewicz
Siatkarze Dafi Społem Kielce odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując we własnej hali Cerrad Czarnych Radom 3:2. Sławomir Stachura
W piątkowym meczu czwartej kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce zwyciężyło z Cerradem Czanymi Radom 3:2. To pierwsza wygrana kieleckiej ekipy w tym sezonie.

Dafi Społem Kielce - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 27:29, 15:11)
Dafi Społem:
Stępień 3, Wachnik 25, Łapszyński 13, Pawliński 5, Nalobin 10, Morozow 15, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański, Superlak.

Cerrad Czarni: Droszyński 3, Filip 21, Żaliński 10, Fornal 19, Teryomenko 13, Huber 6, Watten (libero) oraz Kwasowski 3, Ziobrowski, Ostrowski 3, Vincic, Wasilewski (libero).

MVP meczu: Jakub Wachnik (Dafi Społem).

Sędziowali: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz) i Piotr Skowroński (Gdańsk). Widzów: 800.

Przebieg: I set: 1:0, 4:1, 5:3, 8:5, 11:6, 13:9, 16:10, 18:14, 18:17, 21:17, 23:19, 25:21; II set: 0:1, 1:3, 5:5, 8:7, 10:10, 12:13, 14:16, 17:18, 17:21, 17:23, 18:25; III set: 1:0, 3:1, 6:2, 8:6, 11:7, 14:9, 16:12, 18:17, 21:20, 23:21, 25:23, IV set: 0:1, 1:3, 2:6, 3:8, 5:11, 7:13, 11:16, 17:19, 19:21, 21:23, 23:23, 23:24, 24:25, 26:25, 26:27, 27:29; V set: 1:0, 2:2, 5:2, 8:5, 10:8, 13:10, 15:11.

Zobaczcie zapis relacji live z meczu Dafi Społem Kielce - Cerrad Czarni Radom

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Dzięki skutecznemu blokowi, który powstrzymał atak Wojciecha Żalińskiego, kielczanie wygrywali 4:1. W pierwszej partii blok kieleckiej drużyny funkcjonował bardzo dobrze. Dzięki niemu Dafi Społem jeszcze punktowało jeszcze kilka razy. Goście próbowali zmniejszyć swoją stratę, ale kielczanie na to nie pozwalali. Po dotknięciu antenki przez Jakuba Wachnika było 6:4. Gospodarze ponownie zaczęli powiększać przewagę. Po skutecznym ataku Wachnika z prawego skrzydła było już 10:5. Wysoka przewaga kielczan utrzymała się do końca pierwszej partii, która zakończyła się ich zwycięstwem 25:21. Był to pierwszy wygrany set zespołu z Kielc w tym sezonie.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Gospodarze dobrze spisywali się w bloku i ataku. Skuteczny był Wachnik, który sprawiał dużo problemów rywalom. Po jego ataku Dafi Społem prowadziło 8:7. Z czasem radomianie poprawili grę, dzięki temu wyszli na prowadzenie. Po skutecznej akcji zakończonej przez Michała Filipa Cerrad Czarni wygrywał 13:11. Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt, która trwała do wyniku 17:18. Później przewagę osiągnęli goście, którzy zwyciężyli 25:18. W trzeciej partii kielczanie wrócili do dobrej gry z pierwszego seta. Prowadzili przez całą partię. Radomianie byli bliscy wyrównania przy wynikach 18:17 i 20:19, ale Dafi Społem nie pozwoliło im na to i wygrało 25:23. Niesamowity przebieg miał czwarty set. Od początku wysokie prowadzenie mieli goście. Gospodarzom udało się odrobić sześciopunktową stratę. Kielecki zespół miał piłkę meczową, ale nie udało mu się jej skutecznie zakończyć. Aż cztery piłki setowe mieli goście. Czwartą skutecznym atakiem zakończył Tomasz Fornal.

Mecz musiał zostać rozstrzygnięty w tie breaku. W tym znacznie lepsi okazali się gospodarze, który od pierwszej piłki objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

- Nie jestem przesądny, ale piątek trzynastego okazał się dla nas szczęśliwy. Wygraliśmy dzięki dobrej grze całej drużyny - mówił Wojciech Serafin, trener Dafi Społem.