Dafi Społem Kielce przegrało w Rzeszowie z Asseco Resovią

Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu pierwszej kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce przegrało na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

ZOBACZ : ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZY ASSECO RESOVIA - DAFI SPOŁEM KIELCE

Asseco Resovia Rzeszów - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz 15, Depowski 7, Śliwka 17, Lemański 7, Możdżonek 9, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Krastins.

Dafi Społem: Stępień 2, Wachnik 18, Łapszyński 8, Pawliński 5, Nalobin 2, Morozow 2, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański 1, Schamlewski, Superlak, Adamski.

MVP meczu: Aleksander Śliwka (Asseco Resovia).

Sędziowali: Tomasz Janik i Magdalena Niewiarowska (oboje Warszawa). Widzów: 3642.

Przebieg: I set: 1:0, 2:2, 4:4, 8:6, 12:8, 13:10, 16:11, 18:14, 21:16, 23:18, 25:20; II set: 1:0, 2:2, 4:4, 8:5, 10:8, 13:13, 16:15, 21:15, 25:16; III set: 0:1, 1:4, 4:5, 5:8, 8:11, 10:13, 16:15, 19:19, 21:20, 23:21, 25:22.

Kielecki zespół w sobotę zadebiutował pod nową nazwą Dafi Społem oraz pod okiem nowego szkoleniowca Wojciecha Serafina. Duża roszada nastąpiła także w kadrze drużyny.

Przed meczem siatkarze z Kielc zapowiadali walkę z utytułowaną ekipą z Rzeszowa. Początek spotkania wyglądał nieźle w ich wykonaniu. Kielczanie nie mieli prostego zadania, ponieważ duża część ich ataków była blokowana przez gospodarzy, między innymi przez dobrze spisującego się Marcina Możdżonka. Po skutecznym ataku Jakuba Wachnika goście remisowali 4:4. Z czasem Asseco Resovia wyszło na kilkupunktowe prowadzenie. Po skutecznym bloku Możdżonka było 9:6. Goście nie chcieli dać za wygraną. Dzięki asowi serwisowemu Jakuba Wachnika Dafi Społem przegrywało już tylko 8:9. Doświadczona ekipa gospodarzy nie pozwoliła kieleckiej ekipie na wyrównanie. Po kilku minutach po skutecznym bloku Jakuba Jarosza prowadzili 12:8. W dalszej części pierwszej partii Asseco Resovia utrzymywał kilkupunktową przewagę nad zespołem z Kielc. Ostatecznie zwyciężyła 25:20, zdobywając ostatni punkt po dotknięciu siatki przez gracza z Kielc.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Kielczanie szukali swoich szans na zdobywanie punków, ale skutecznie uniemożliwiali im to gospodarze, którzy grali dobrze zarówno w bloku, jak i przyjęciu. Po skutecznym ataku Dominika Depowskiego rzeszowianie wygrywali 8:5. Goście nie dawali za wygraną. Stopniowo zaczęli odrabiać straty. Po ataku Wachnika było 12:12. Dafi Społem grało, jak równy z równym, ale niestety tylko do wyniku 15:15. Później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy seriami zdobywali punkty, ostatecznie zwyciężając 25:16.

Po słabej końcówce drugiej partii, nieoczekiwanie na początku trzeciej odsłony lepiej prezentował się zespół z Kielc, który mocną zagrywką odrzucił gospodarzy od siatki, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Po ataku Łukasza Łapszyńskiego Dafi Społem prowadziło 10:5. Gospodarze nie dawali za wygraną. Po ataku Jarosza doprowadzili do remisu 13:13. Od tego momentu obie ekipy walczyły punkt za punkt aż do wyniku 20:20. Końcówka należała do gospodarzy. Po ataku Jarosza po bloku Asseco Resovia wygrała trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.