Dafi Społem Kielce przegrało z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. Bieniek był najlepszy

Sławomir Stachura
W ataku były zawodnik kieleckiego klubu - Sławomir Jungiewicz
W ataku były zawodnik kieleckiego klubu - Sławomir Jungiewicz Sławomir Stachura
Nie było w niedzielę niespodzianki w Kielcach. Dafi Społem przegrało w Hali Legionów z mistrzem Polski 1:3. Kielczanie są coraz bliżej degradacji

Dafi Społem Kielce - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3 (15:25, 25:23, 15:25, 13:25).

Dafi Społem: Stępień, Dokić 20, Wachnik 9, Łapszyński 7, Nalobin 7, Morozow 3, Czunkiewicz (Iibero) oraz Biniek (libero), Superlak, Adamski, Orobko.

ZAKSA: Tonutti 2, Torres 15, Deroo 19, Buszek 10, Bieniek 18, Rejno 6, Zatorski (libero) oraz Banach (libero), Falaschi 1, Jungiewicz 2, Semeniuk 3, Maziarz, Szymura.

MVP meczu: Mateusz Bieniek (ZAKSA)
Sędziowali: Piotr Król (Katowice) i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka). Widzów: 1500

Przebieg: I set:
0:2, 1:5, 4:7, 6:10, 6:12, 11:22, 13:23, 15:25.. II set: 0:1, 2:1, 10:8, 14:11, 17:15, 21:15, 21:17, 23:18, 23:23, 25:23. III set: 1:3, 4:8, 5:10, 9:17, 12:20, 13:23, 15:25. IV set: 0:1, 5:7, 7:10, 11:15, 11:20, 12:22, 13:25.

Mistrz Polski ściągnął do Hali Legionów dosyć liczną widownię, był między innymi Paweł Janas, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski i dyrektor sportowy w Koronie w sezonie 2007/2008. Niewiele to pomogło. Kielczan stać było jedynie na urwanie seta drużynie mistrza Polski, w której pierwsze skrzypce grał Mateusz Bieniek. Bieniu debiutował w PlusLidze w kieleckim klubie i w reprezentacji Polski. W niedzielę został wybrany MVP spotkania, a kieleckich akcentów było więcej. Rezerwowym atakującym gości był Sławomir Jungiewicz, który z kieleckim zespołem awansował w 2010 roku do PlusLigi i grał w Kielcach przez dziewięć sezonów, od drugiej ligi. W składzie gości grał też Rafał Buszek, który przez sezon był przyjmującym kielczan.

- Chcieliśmy wygrać i to się udało. Czy boli mnie serce z racji tego, że kielecki klub jest coraz bliżej degradacji? Boli, ale cóż mam zrobić. Gdybym tylko wiedział jak pomóc, to był pomógł - stwierdził Sławek Jungiewicz, który pochodzi z Połańca i tam stawiał pierwsze siatkarskie kroki.

Dafi Społem zdołało urwać liderowi seta. Dobra zagrywka i skuteczność Tomislava Dokicia sprawiły, że w drugiej partii kielczanie wygrali, choć mieli w końcówce problemy, bo ze stanu 23:18, dali się doścignąć. Na szczęście dwie kolejne piłki wygrali i seta do 25.
W piątek o godzinie 18 Dafi Społem podejmuje w Kielcach Skrę Bełchatów. - Będziemy walczyć - mówi Dariusz Daszkiewicz, trener kielczan.