Dafi Społem przegrało w Szczecinie

Kamil Markiewicz
Twitter Espadonu Szczecin
W poniedziałkowym spotkaniu 9. kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce uległo na wyjeździe Espadonowi Szczecin 0:3.

Espadon Szczecin - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Espadon: Kowalski, Kluth, Ruciak, Wika, Gałązka, Gawryszewski, Mihułka (libero) oraz Jaskuła (libero), Malinowski, Tervaportti.

Dafi Społem: Stępień, Wachnik, Łapszyński, Szymański, Nalobin, Morozow, Czunkiewicz (libero) oraz Adamski, Superlak, Orobko, Biniek.

MVP meczu: Marcin Wika (Espadon).

Sędziowali: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz) i Marek Heyducki (Puck). Widzów: 604.

Gospodarze byli w tym pojedynku zdecydowanie lepszym zespołem. Od początku spotkania szczecinianie pokazali, że chcą zwyciężyć we własnej hali.

Kieleckiej drużynie w dotychczasowych pojedynkach rozgrywanych na wyjeździe nie udało się wygrać żadnego seta. Dzięki zwycięstwu 3:0 zespół ze Szczecina awansował na trzecie miejsce w tabeli. Espadon szybko osiągnął kilkupunktową przewagę. Po kilku minutach pierwszej partii było 9:4 dla gospodarzy. Kielczanie próbowali podjąć walkę, ale nie wychodziło im to zbyt dobrze. Miejscowi podwyższali prowadzenie. Po skutecznej akcji Espadon wygrywał 15:9. Od tego momentu kielczanie zaczęli gonić wynik. Po chwili tracili do Espadonu już tylko dwa punkty. Przegrywali 19:21. Szczecinianie nie pozwolili Dafi Społem na wyrównanie. Wygrali 25:21.

Początek drugiej partii był wyrównany. Obie ekipy walczyły punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymywała się do wyniku 7:7. Z czasem przewagę zaczęli osiągać miejscowi. Po kilku minutach gry prowadzili już 16:12. Dafi Społem wpadł w kryzys, który wykorzystali zawodnicy Espadonu, zdobywając punkt za punktem. Szczecinianie wygrali drugiego seta 25:16.

Po powrocie na parkiet drużyna z Kielc próbowała odwrócić losy spotkania. Do wyniku 15:15 toczyła się wyrównana walka. Później powtórzyła się sytuacja z pierwszych dwóch partii. Espadon seriami zaczął zdobywać punkty i szybko osiągnął kilkupunktowe prowadzenie. Zwyciężył 25:18.

W niedzielę, o godzinie 15, Dafi Społem zmierzy się w kieleckiej Hali Legionów z Treflem Gdańsk.