Damian Noga czwarty na mistrzostwach Polski w przełajach

dor
Damian Noga czwarty na mistrzostwach Polski w przełajach Fot. archiwum prywatne
Damian Noga z Żaczka Połaniec był bliski zdobycia medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Białymstoku. Ostatecznie zajął czwartą pozycję.

Liczącą 7 kilometrów trasę pokonał w 22 minuty i 11 sekund. Wygrał Łukasz Oślizło z AZS AWF Katowice - 21.11, przed Damianem Kabatem z Zawiszy Bydgoszcz - 21.53 i Przemysławem Dąbrowskim z AZS AWF Biała Podlaska - 21.57.

-Jest to moje najwyższe miejsce w dotychczasowych startach na zawodach rangi mistrzowskiej. Pozostaje jednak niedosyt, ponieważ przez większość dystansu byłem na pozycji medalowej. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które mają się odbyć 12 grudnia na Słowenii. Niestety, Polski Związek Lekkiej Atletyki postanowił nie wysyłać 5-osobowej drużyny młodzieżowców na tę imprezę, a jedynie mistrza Polski - mówił nam Damian Noga, podopieczny trenera Sławomira Szydłowskiego.

W Białymstoku startowali też inni lekkoatleci z Kielecczyzny. Dziewiąte miejsce zajął Łukasz Woźniak z KKL Kielce - 22.41, a dziesiąte Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz - 22.42.
Na tych zawodach rywalizowały także juniorki - na dystansie 4,5 km walczyły o przepustki na mistrzostwa Europy (kwalifikowały się cztery najlepsze biegaczki). Była wśród nich Martyna Adamczyk z STS Skarżysko, która uplasowała się na szóstej pozycji z czasem 15.28.