Damian Sator najlepszy w mistrzostwach Polski w biegach górskich

ALI
Damian Sator z buskiego klubu Słoneczko - na zdjęciu z trenerem Zdzisławem Perepiczko - został mistrzem Polski juniorów w biegach górskich. archiwum prywatne
Wielki sukces odniósł Damian Sator, biegacz buskiego klubu Słoneczko, zdobywając złoty medal w mistrzostwach Polski w biegach górskich, w stylu anglosaskim juniorów.

W sobotnim biegu w Ustrzykach Dolnych 19-letni Damian Sator startował w biegu na dystansie 4 kilometrów. Wygrał w pięknym stylu, nie dając szans rywalom.

- To był bardzo dobry występ Damiana. Potwierdził, że jest najlepszym polskim "góralem" w kategorii juniorów - chwali swojego wychowanka trener Słoneczka Zdzisław Perepiczko.
To drugi w ostatnim okresie czasu złoty medal Damiana Satora. Jesienią 2014 roku został mistrzem Polski w biegach górskich, w stylu alpejskim.

Po sobotniej wygranej w Ustrzykach Dolnych młody buski biegacz zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata i Europy w biegach górskich. Zostaną rozegrane na początku lipca 2015 roku w Portugalii.