Damian Sator piąty na mistrzostwach Europy!

/dor/
Buski lekkoatleta Damian Sator zajął piąte miejsce na mistrzostwach Europy juniorów młodszych w biegach górskich. Fot. Archiwum prywatne
Bardzo dobry występ lekkoatlety Słoneczka. Teraz czeka na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój startował w mistrzostwach Europy juniorów młodszych w biegach górskich, które w ostatni weekend odbyły się w miejscowości Gap we Francji. Pokazał się z bardzo dobrej strony.

Podopieczny trenera Zdzisława Perepiczki zajął piąte miejsce z czasem 25,31 i był najlepszy z Polaków. Wyprzedzili go tylko dwaj zawodnicy z Turcji: Ridvan Yilmaz 23,53 i Onur Aras - 24,46, Włoch Davide Magnini - 24,55 i Anglik James Hall - 25,11. Bieg ukończyło 44 zawodników.

Były to mistrzostwa w stylu anglosaskim na krótkim dystansie - 5300 metrów. - Jestem zdumiony tym, co zrobił Damian. Potwierdził, że jest w wysokiej formie. Piąta pozycja na takiej imprezie ma swoją wartość. W ubiegłym roku Damian zajął 19 miejsce, widać więc wyraźną progresję wyników - z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.

Wkrótce Damian czeka występ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w dniach 26-28 lipca odbędzie się w Łodzi. Wystartuje w biegu na 3 metrów z przeszkodami. - Aktualnie Damian ma trzeci wynik w Polsce na tym dystansie. Myślę, że stać go na to, żeby w Łodzi powalczyć o wysokie miejsce, nawet o medal - powiedział trener Zdzisław Perepiczko.