Dani Dujszebajew najlepszym strzelcem PGE VIVE w Gdyni! Kielczanie pokonali Arkę [ZDJĘCIA]

Grzegorz Jędrzejewski/400mm/materiały prasowe Arki Gdynia
W meczu trzeciej serii rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Arka Gdynia przegrała z PGE VIVE Kielce. Jednym z dwóch najlepszych strzelców gości był debiutujący w zespole Daniel Dujszebajew, zdobywca 6 goli, tyle samo rzucił Mateusz Jachlewski.

Arka Gdynia - PGE VIVE Kielce 31:40 (14:21)

PGE VIVE:
Ivić (1-50 min, 13 obron), Cupara (50-60 min, 3 obrony) - Jachlewski 6, Fernandez 4 - Jurecki 2 - D. Dujszebajew 6 - Lijewski 4, A. Dujszebajew 5 - Janc 2 (1), Moryto 3 (1) - Karaliok 4, Aginagalde 4.

Arka: Pieńczewski (3 obrony), Zimakowski (8 obron), - Czaja 1, Ćwikliński, Molino da Silva 2, Jamioł 1, Janikowski 5, Jasowicz, Kamyszek 5, Klapka 3, Lisiewicz 2, Olszewski 4, Przysiek 2, Rychlewski 6 (2), Souza, Wolski.

Karne. Arka: 2/2. PGE VIVE:2/3 (A.Dujszebajew nie trafił w bramkę).

Kary. Arka: 8 minut (Ćwikliński, Klapka, Molino da Silva, Jasowicz po 2). PGE VIVE: 2 minuty (Karaliok 2).

Sędziowali: Michał Orzech, Robert Orzech (Brodnica).

Widzów: 1000.

Przebieg:
1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8, 6:8, 6:12, 7:12, 7:13, 8:13, 8:14, 10:14, 10:15, 11;15, 11:18, 13:18, 13:19, 14:19, 14:21 - 14:22, 15:22, 15:23, 16:23, 16:25, 18:25, 18:26, 21:26, 21:28, 22:28, 22:30, 23:30, 23:31, 24:31, 24:32, 25:32, 25:34, 26:34, 26:35, 27:35, 27:36, 29:36, 29:39, 30:39, 30:40, 31:40.

Jednym z dwóch najlepszych strzelców gości w tym meczu był debiutujący w PGE VIVE Kielce 21-letni rozgrywający Daniel Dujszebajew, młodszy syn trenera Talanta. Dani przed wyjazdem do Gdyni trenował ze swoim nowym zespołem zaledwie jeden raz!

Kielczanie pojechali w poniedziałek do Gdyni w „aż” 12-osobowym składzie. To rekord tego sezonu – w Opolu z Gwardią wystawili 11-osobowy skład, w Kielcach z NMC Górnikiem Zabrze zagrało 10 zawodników.

Nadal poza grą są Władysław Kulesz, Luka Cindrić, Mariusz Jurkiewicz, Marko Mamić i Bartłomiej Bis. Do zespołu dołączył kapitan Michał Jurecki, który wyleczył kontuzję łydki, a z wypożyczenia do Celje Pivovarnej Lasko wrócił młodszy syn trenera Talanta Dujszebajewa, Daniel, który w meczu z Arką zadebiutował w barwach mistrzów Polski. Nie będzie również przeszkód, aby Dani grał w PGE VIVE w Lidze Mistrzów – wprawdzie był zgłoszony do tych rozgrywek przez Celje, ale ponieważ nie zagrał w Champions League sezonu 2018/2019 dziś), a kielecki klub zdążył zgłosić go jako swojego zawodnika (okienko transferowe zamknęło się wczoraj), to najmłodszy Dujszebajew będzie mógł zagrać w barwach naszego klubu w europejskich rozgrywkach już w najbliższą sobotę w meczu z Veszprem.

Mecz z drużyną Arki Gdynia, która dotąd grała pod nazwą Spójnia, był kolejnym z cyklu ZZZ - zagrać, zwyciężyć, zapomnieć. Mistrzowie Polski, najwyraźniej nie chcąc ryzykować kolejnych urazów przed meczami Ligi Mistrzów, potraktowali rywali dość ulgowo, o czym świadczy aż 31 straconych bramek.

Gdynianie w poprzednim sezonie, gdy PGNiG Superliga była jeszcze zamknięta i nie można było z niej spaść, wygrali tylko dwa mecze i zajęli ostatnie miejsce w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że po otwarciu ligi Arkę czeka trudna walka o utrzymanie, a będzie ona jednym z faworytów do spadku.

Swoją pierwszą bramkę dla zespołu z Kielc Dani Dujszebajew, który grał jako środkowy rozgrywający, zdobył już w 3 minucie. Do przerwy dołożył jeszcze trzy i wraz z Mateuszem Jachlewskim po pierwszej połowie był najlepszym strzelcem gości. W drugiej połowie też był skuteczny i z sześcioma trafieniami, podobnie jak Jachlewski, został najskuteczniejszym graczem gości. Obaj trafili 6/8. A hiszpańscy zawodnicy PGEVive zdobyli aż 19 bramek.

W sobotę o godzinie 18 PGEVIVE rozpoczyna grę w Lidze Mistrzów. W węgierskim Veszprem o godzinie 18 zmierzy się z miejscowym Telekomem. Kolejny mecz w PGNiG Superlidze kielczanie rozegrają we wtorek, 18 września, o godzinie 20.15 w Lubinie z Zagłębiem.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: