Daniel Adamiec magistrem wychowania fizycznego. Znany pięściarz obronił się na Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach [ZDJĘCIA]

dor
Kolejny znany sportowiec z naszego miasta - Daniel Adamiec - na piątkę obronił pracę magisterską we Wszechnicy Świętokrzyskiej.
Kolejny znany sportowiec z naszego miasta - Daniel Adamiec - na piątkę obronił pracę magisterską we Wszechnicy Świętokrzyskiej. Fot. Archiwum uczelni/Archiwum prywatne
Kolejny znany sportowiec z naszego miasta - Daniel Adamiec - na piątkę obronił pracę magisterską we Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Wielokrotny reprezentant Polski w boksie w wadze 75 i 81 kg, członek kadry narodowej w tej dyscyplinie sportu pracę, dotyczącą rozwoju fizycznego i budowy somatycznej chłopców, pisał pod kierunkiem doktora Bogdana Gawrona. Przewodniczącym komisji dyplomowej był rektor uczelni prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, który jako pierwszy pogratulował świeżo upieczonemu magistrowi. Pracę recenzował dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki prof. dr hab. Janusz Zdebski.

Po zakończonym egzaminie z gratulacjami pośpieszył również Grzegorz Nowaczek, który był trenerem Daniela Adamca w kieleckim klubie RUSHH, a obecnie pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Jako ciekawostkę warto dodać, że prezes to również absolwent tej znanej kieleckiej uczelni.

Daniel to nie tylko bardzo dobry sportowiec, ale także student aktywnie uczestniczący w życiu uczelni. Przez kilka lat studiów pełnił rolę chorążego pocztu sztandarowego Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Tokio Raport - rozmowa z Karoliną Pęk

Wideo

Dodaj ogłoszenie